ایده های جدید برای تبریک تولد عزیزانمان

    کد خبر :782261
ایده های جدید برای تبریک تولد عزیزانمان

پیشرفت علم و فناوری طی سال های اخیر تاثیر بسزایی در ارتباطات ما داشته و حتی در جزئی ترین صحنه های زندگی ما دست برده است. ما هر روز از هزاران هزار سایت اینترنتی و شبکه های اجتماعی مختلف انبوهی از اطلاعات و اخبار گوناگون دریافت می کنیم که بی شک تغییر شگرفی در روحیه، انتظارات و سبک زندگی ما ایجاد کرده است.

به عنوان مثال تاثیری که یک جمله ساده تولدت مبارک عزیزم روی عزیزان و دوستان ما می گذارد از گذشته تا امروز زمین تا آسمان تغییر کرده است. در گذشته بار معنایی جملات ساده بسیار عمیق تر از امروز بود و صد البته گزینه های معدودی برای ابراز احساسات در مناسبت های مختلف از جمله تولدها پیش روی ما قرار داشت.

در آن زمان برای تبریک تولد دوستان و عزیزان خود اغلب سه انتخاب پیش رو داشتیم: یا به یک تبریک زبانی ساده و دوستانه قناعت می کردیم، یا با یک کادوی تولد و یک دور همی دوستانه و خانوادگی تولد را جشن می گرفتیم و یا جشن تولدی با شکوه برگزار می کردیم.

وای به روزی که عزیز ما کیلومترها دورتر بود و می خواستیم عمق عشق و احساس خود را به او ابراز کنیم، در این صورت اگر امکانش را داشتیم فواصل طولانی را طی می کردیم تا در جشن تولدش حضور داشته باشیم، در غیر این صورت با ارسال نامه ای که چند روز بعد به دستش می رسید و یا تماس تلفنی سعی می کردیم اوج احساسات خود را به او تقدیم کنیم.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی حتی در کوچک ترین رخدادهای مناسبتی شخصی ما از جمله جشن تولدها تحولات عمیقی ایجاد شده است.

به عنوان مثال ما با هزار و یک راه خلاقانه و غافلگیر کننده چه به صورت تصویری، از طریق شبکه های اجتماعی و یا ارسال هدایای مجازی می توانیم تولد عزیزان مان را تبریک بگوییم و لحظات خوشی برای آن ها به یادگار بگذاریم. دور همی های دوستانه و خانوادگی برای جشن تولد حتی زمانی که فرسخ ها از هم فاصله داریم به سادگی چند کلیک در دنیای مجازی فراهم شده است.

در عصر مدرن هزاران سایت و مقاله با موضوع پیام های تبریک فوق العاده احساسی و زیبا در سطح اینترنت و شبکه های اجتماعی وجود دارد تا کسانی که به دنبال پیام های تبریک زیبا و خاص هستند بتوانند احساس قلبی خود را در قالب کلمات عاشقانه یا دوستانه به عزیزان خود تقدیم کنند.

کسانی که از هم دور هستند با بهره بردن از امکانات شبکه های مجازی و با صرف هیچ یا حداقل هزینه و زمان می توانند یک جشن تولد به یاد ماندنی برای هم برگزار کنند، مثلا ارسال ویدئویی که آهنگ تولدت مبارک را در آن خوانده اید، تهیه یک آلبوم عکس مجازی با سلیقه شخصی، ارسال آهنگ های مورد علاقه، کتاب های الکترونیکی و یا برگزاری یک چت تصویری گروهی و دور همی برای گپ و گفت دوستانه همگی فوق العاده زیبا هستند.

امروزه حتی امکان ارسال کادوی تولد از راه دور و در کمترین مدت زمان امکان پذیر شده است، از ایده واریز پول به عنوان کادوی تولد و شارژ کردن سیم کارت گرفته تا خرید اینترنتی کادوی تولد و ارسال آن از فروشگاه آنلاین به آدرس عزیزان خود و یا حتی سفارش کیک تولد و ارسال آن به درب منزل همگی در جای خود جالب و غافلگیر کننده می باشند.

در نهایت کسانی که قصد دارند جشن تولد عزیزان خود را هر چه با شکوه تر برگزار کنند نیز می توانند به شیوه های مختلف از نحوه دعوت دوستان در مراسم تا انتخاب هدایا از اینترنت و شبکه های اجتماعی بهره ببرند.

موارد ذکر شده تنها نمونه ای از خروار است و تعدادی انگشت شمار از هزاران ایده خلاقانه ای که می توانید برای هر چه زیباتر کردن روز تولد دوستان و عزیزان خود در نظر داشته باشید. ایده هایی که تا همین چند سال پیش حتی تصور آن ها نیز دور از ذهن و عجیب به نظر می رسید اما امروزه نه تنها به نحوه برگزاری مراسم تنوع و خلاقیت بخشیده بلکه تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها داشته اند.

بله! دیگر نیازی نیست برای تبریک تولد عشق تان یا تبریک روز مادری که کیلومترها از او دور هستید خودتان را به آب و آتش زده و به دیدارش بشتابید بلکه کافیست با یک چت تصویری طولانی مدت صمیمانه ترین تبریکات تولد و بهترین آرزوهای قلبی خود را از راه دور نثارش کنید.

پیشرفت تکنولوژی بی شک بار سنگینی از روی دوش ما برداشته و می توان از آن برای افزایش ارتباطات، عمق بخشیدن به دوستی ها و راحت تر کردن زندگی روزمره بهره برد اما باید به یک نکته مهم توجه داشته باشیم:

مبادا دنیای مجازی که قرار است ابزاری برای نزدیک شدن هر چه بیشتر آدم ها باشد وسیله ای شود برای انجام آن چه که صرفا وظیفه خود می دانیم و دید و بازدیدهای ما در دنیای واقعی جای خود را به پیام های تبریک و احوال پرسی های مجازی بدهد.

نکند حواس مان نباشد و آن قدر در زندگی های مجازی غرق شویم که زندگی در دنیای واقعی را فراموش کنیم، عطر مهمان از خانه مان پر بکشد و رسم و آداب مهمان نوازی و دیدارهای حضوری را به باد هوا بسپاریم!

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید