ایالات متحده به دنبال کاهش تحریم‌های هوآوی

    کد خبر :939882
ایالات متحده به دنبال کاهش تحریم‌های هوآوی

همین چند سال پیش، هواوی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند بود و حتی قصد داشت اپل و سامسونگ را برای صدرنشینی کنار زند. با این حال، دیری نپایید با تحریم‌های ایالات متحده مواجه شد که اساساً عملکرد گوشی‌های هوشمند آن را فلج کرد.

بازتاب-‌ اما اکنون، به نظر می‌رسد که ممکن است به‌زودی تغییراتی ایجاد شود که به بهبود وضعیت آن کمک کند.برای کسانی که نمی‌دانند، غول فناوری چینی با محدودیت‌های مختلفی مواجه شد که دسترسی او به فناوری‌هایی را که از آمریکا سرچشمه می‌گرفت، سلب کرد. این اساسا باعث شد که عرضه خود را به فناوری حیاتی برای محصولاتش از دست بدهد. علاوه بر این، ایالات متحده این موضوع را با تحریم‌های بیشتری دنبال کرده بود که شرکت هوآوی را از تامین‌کننده اصلی تراشه چون، TSMC، قطع کرد. از آن زمان، این شرکت تنها دو سری پرچم‌دار را معرفی کرده است، که هر دو آن‌ها تنها از شبکه 4G پشتیبانی می‌کنند، علی‌رغم اینکه تراشه‌های مورد استفاده، چیپ‌های پرچم‌دار کوالکام Snapdragon بودند.

ایالات متحده به دنبال کاهش تحریم‌های هوآوی

پس از اینکه جو بایدن رئیس جمهور جدید شد، بسیاری امیدوار بودند که دولت جدید برخی محدودیت‌ها را علیه هواوی لغو کند. اما پیش بینی درست از آب درنیامد. با این حال، به نظر می‌رسد تغییراتی وجود داشته باشد، به طوری که گزارش بلومبرگ ادعا می‌کند که دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی ایالات متحده قانونی را صادر کرده است که اجازه می‌دهد برخی از فناوری‌های سطح پایین به اشتراک گذاشته شوند. به عبارت دیگر، برخی از فناوری‌ها را می‌توان با نهادهای تحریم شده مانند هواوی به اشتراک گذاشت.

آلن استیوز، معاون وزیر بازرگانی در بخش صنعت و امنیت اظهار داشت: “ذینفعان ایالات متحده باید به طور کامل در سازمان‌های استاندارد بین المللی مشارکت داشته باشند، به ویژه در مواردی که استانداردهای حیاتی اما گاهی نامرئی که آنها تعیین می‌کنند دارای امنیت ملی مهم و همچنین پیامدهای تجاری است.” به عبارت دیگر، این ممکن است در مدتی کوتاه برای سازنده چینی گوشی‌های هوشمند خبر مثبتی باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید