اولین قطار هوایی با موتور نئودیمیم توسط چین راه اندازی شد

    کد خبر :931843
قطار هوایی

چین اولین خط هوایی مگلو در جهان را راه اندازی کرد که با آهنرباهای نئودیمیم ساخته شده و می تواند قطار هوایی را برای همیشه شناور نگه دارد، حتی بدون منبع برق. یک قطار منحصربفرد که برای مصارف شهری قابل توجه است.

بازتاب-یک خط آهن آزمایشی به طول 800 متر در شهرستان Xingguo در جنوب چین، استان جیانگشی، از آهنرباهای قدرتمند غنی از عناصر کمیاب خاکی برای تولید نیروی دافعه ثابت کافی برای بلند کردن قطاری با 88 مسافر به هوا استفاده می‌کند. این خبر از سوی تلویزیون ملی چین اعلام شده است.

برخلاف اکثر مگلوهای موجود، قطار معلق حدود 10 متر از سطح زمین با سرعت 80 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. به گفته سازندگان دانشگاه علم و صنعت جیانگشی، در شرایط شناور آزاد و بدون اصطکاک، تنها مقدار کمی برق برای حرکت قطار مورد نیاز است.

اولین قطار هوایی با موتور نئودیمیم توسط چین راه اندازی شد

آنها گفتند که فناوری جدید Maglev تابش الکترومغناطیسی کمی تولید کرده و هزینه ساخت آن حدود یک دهم هزینه ساخت مترو است. مقامات حمل و نقل محلی گفتند که پس از چندین بار آزمایشی، این خط به 7.5 کیلومتر و حداکثر سرعت عملیاتی آن به 120 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. آهنرباهای معمولی با قطب‌های مخالف می‌توانند یکدیگر را دفع کنند، اما قدرت مغناطیسی آنها با گذشت زمان ضعیف می‌شود. افزودن عناصر خاکی کمیاب به آهنربا طول عمر آن را به میزان زیادی افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، نئودیمیم می‌تواند از دست دادن مغناطیس را به کمتر از 5٪ در هر قرن کاهش دهد. بنابراین آهنرباهای خاکی کمیاب را آهنربای دائمی می‌نامند.

یکی از سازندگان می‌گوید: “قطار مغناطیس دائمی مگلو، حمل‌ونقل شخصی و هوشمندی را ارائه می‌دهد که می‌تواند مکمل مترو و قطار سبک باشد. در آینده همچنین به ایجاد موتور جدیدی برای صنعت تجهیزات پیشرفته کمک خواهد کرد و به چین مزیت جدیدی در حمل و نقل ریلی جهانی خواهد داد.”

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید