اولیانوف: پاسخ ایران به پیشنهاد اروپا سازنده است

    کد خبر :932789
اولیانوف: پاسخ ایران به پیشنهاد اروپا سازنده است

میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده ارشد روسیه پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا را سازنده خواند و بیان کرد که دیدار قریب‌الوقوع در سطح وزرای خارجه در خصوص توافق هسته‌ای بعید نیست.

اولیانوف در مصاحبه با اسپوتنیک بیان کرده است که «پاسخ ایران به پیشنهادات اروپا در حصوص توافق هسته‌ای سازنده است و اکنون توپ در زمین آمریکاست.»

وی همچنین گفته است که ایران در اصلاحیه‌های توافق هسته‌ای پیشنهاد تثبیت تضمین‌های حفظ آن را مطرح کرده است.

مذاکره کننده ارشد روسیه تاکید کرد که اگر آمریکا در آینده بخواهد از توافق هسته‌ای احیا شده با ایران دست بردارد، این امر برای آن‌ها بی دردسر نخواهد بود.

وی در ادامه بیان کرد که دیدار قریب‌الوقوع در سطح وزرای خارجه در خصوص توافق هسته‌ای بعید نیست. توافق هسته‌ای ایران ممکن است در همین هفته یا هفته آینده حاصل شود.

پیشتر نیز سخنگوی اتحادیه اروپا در خصوص پاسخ ایران به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا گفت: «ما پاسخ ایران را شب گذشته دریافت کرده و در حال بررسی آن هستیم. ما بار دیگر با طرف‌های برجام و ایالات متحده در مسیر پیش‌رو رایزنی می‌کنیم.»

حسین امیرعبداللهیان دیروز در نشستی در خصوص روند مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: «به طور مشخص درباره سه موضوع با آمریکا در حال تبادل پیام هستیم. به صراحت به آمریکا گفتیم اگر نظرات ما روی این سه موضوع که نظرات منطقی است تأمین شود آمادگی داریم وارد مرحله اعلام توافق بشویم و نشست جمع‌بندی را با حضور وزرای خارجه در وین برگزار کنیم.»

وی افزود: «ما در همه مراحل مذاکره در موضوعاتی که می‌توانستیم انعطاف نشان دهیم، نشان دادیم. اکنون نوبت انعطاف طرف آمریکایی است. آن‌ها در دو موضوع شفاهاً انعطاف خود را نشان دادند. موضوع سوم برای ما مهم است که به مسئله تضمین‌ها باز می‌گردد. روزهای آینده روزهای مهمی برای توافق هسته‌ای است. اگر آمریکا از خود انعطاف نشان دهد در روزهای آینده امکان حصول توافق هست.»

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید