“انفرادی” پرفروش ترین فیلم اکران جدید

    کد خبر :906569
"انفرادی" پرفروش ترین فیلم اکران جدید

از روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه دو فیلم «انفرادی» و «لامینور» در نوبت اکران عید فطر جایگزین «قدغن» و «گل به خودی» شدند که به کف فروش خود رسیده بودند. البته با تعیین یک سرگروه جدید در شیراز فیلم «مغز استخوان» هم به چرخه اکران افزوده شد. در بین این سه فیلم، «انفرادی» بیشترین مخاطب را در طول دو روز اول نمایش عمومی خود در سینما‌ها جذب کرده است.

کمدی «انفرادی» مسعود اطیابی در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه 37 هزار و 960 بلیت با رقم یک میلیارد و 284 میلیون تومان و «لامینور» داریوش مهرجویی 6 هزار و 829 بلیت به میزان 203 میلیون تومان فروخته و فیلم «مغز استخوان» حمیدرضا قطبی هم با دوهزار و 760 نفر مخاطب حدود 92 میلیون تومان بلیت فروخته است.

با این حال فیلم پرمخاطب سال 1401 همچنان کمدی «سگ‌بند» با 811 هزار و 560 نفر است که فروش آن به 26 میلیارد و 147 میلیون تومان رسیده است.

فیلم دفاع مقدسی «موقعیت مهدی» با 333هزار و 590 نفر مخاطب 10 میلیارد و 51 میلیون تومان فروش داشته و «شادروان» با فروش حدود 256هزار بلیت، هشت میلیارد و 518 میلیون عایدش شده است.

فیلم «روز صفر» که مثل دو فیلم قبلی در اکران نوروز به سینما‌ها آمد، تاکنون 220 هزار و 397 مخاطب با فروش هفت میلیارد و 72 میلیون داشته و «مرد بازنده» نیز با جذب 155 هزار و 780 تماشاگر پنج میلیارد و 553 میلیون فروش داشته است.

دو فیلم حذف‌شده از اکران یعنی «گل به خودی» و «قدغن» هم به ترتیب 21 هزار و 836 نفر و فروش 611 میلیون تومان و 6 هزار و 581 نفر با فروش 222 میلیون تومان را در پایان اکران خود ثبت کردند.

استقبال مردم از فیلم‌های کمدی آن هم صرفا به‌خاطر عنوان کمدی، سبب سخت‌تر شدن چیدمان اکران شده و بیشتر سینماداران معتقدند برای اینکه همه فیلم‌های روی پرده به فروش بهتری برسند ضروری است که آثار باکیفیت و مخاطب‌پسند بویژه کمدی حتما اکران شوند، ولی در حال حاضر تکلیف بعضی فیلم‌های کمدی مثل «شیشلیک» و «چپ راست» که مشکل‌دار عنوان شده‌اند، مشخص نیست. علاوه بر این‌ها آمار فروش ناامیدکننده فیلم‌های نسبتاً باکیفیت غیرکمدی چند وقت اخیر نیز صاحبان فیلم‌ها را در دوراهی سخت و پرریسکی برای اکران قرار داده و باید دید شورای راهبردی اکران چه تصمیمی برای اکران دوم عید فطر خواهد گرفت.

*آمار فروش درج‌شده در این گزارش تا بامداد روز جمعه، نهم اردیبهشت و براساس اطلاعات سامانه سمفا است.

ایسنا/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید