انتقاد عجیب دبیرکل جبهه پایداری از بسته بودن مساجد در روزهای شیوع کرونا

  • سیاسی
  • چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۸:۵۱
    کد خبر :712162

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی بامداد چهارشنبه در ویژه برنامه «شب‌های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد، با بیان اینکه دارایی ما از آن خداست، اظهار داشت: تمام اعضا و جوارح و دارایی مان از خودمان نیست، بلکه از سوی خدا به ما رسیده است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: عالَم بندگی خدا می‌کند اما آن بندگی، بندگی جبری است؛ وقتی که آسمان‌ها خلق شد و زمین را آفرید، فرمود به سوی من بیایید.

مشی مقام نبوت، بندگی خدای متعال است

وی با اشاره به استقبال مردم از پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: امثال حاج قاسم‌ها وقتی که همه چیز خود را برای خدا دادند، خداوند مقام شهادت را به آنها عطا کرد و همگی دیدیم که خدا چه آبرویی به ایشان داد.

این استاد حوزه و دانشگاه به روایتی از امیر مؤمنان (ع) پرداخت و تصریح کرد: هر کسی در هر جایگاهی قرار دارد، باید طوق بندگی خداوند را به گردن خود بیندازد؛ حضرت علی (ع) می‌فرمایند برای من این عزت کفایت می‌کند که بنده تو هستم و این افتخار برای من بس است که تو پروردگار من هستی.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تسریع در بازگشایی مساجد افزود: ان شاءالله به زودی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا باز می‌شود؛ وزارت بهداشت اعلام کرد که کمتر از یک درصد این بیماری خطرناک است و ۲۵ درصد مجامع عمومی و ناوگان حمل و نقل باز شده است؛ البته مردم ما مراعات می‌کنند و باید به ملتمان بارک الله گفت.

انتقاد از عملکرد دولت نسبت به بازگشایی مساجد

آقاتهرانی با انتقاد از عملکرد دولت نسبت به عدم بازگشایی مساجد اظهار داشت: سلامتی مان مهم است، اما امیدواریم که مسئولان نسبت به بندگی جمعی مردم اهمیت بدهند، چرا که هیچ موقع ارتباط فردی با جمعی یکی نیست و دوست داریم در کنار یکدیگر، خدا را عبادت کنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید