انتشار نسخه نهایی سیستم عامل iOS 15.3 توسط اپل

    کد خبر :883638
انتشار نسخه نهایی سیستم عامل iOS 15.3 توسط اپل

اپل امروز رسماً انتشار نسخه نهایی از دو سیستم عامل iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را آغاز کرد. به این ترتیب کاربران گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آی‌پد از امروز می‌توانند منتظر دریافت بروزرسانی ارتقا به این سیستم‌های عامل جدید باشند.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار_ اپل به کاربران خود اکیداً توصیه کرده است که هرچه سریع‌تر این بروزرسانی را دریافت و بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند. براساس اطلاعات منتشر شده از سوی اپل، دستگاه‌های سازگار با سیستم‌های عامل iOS 15.3 و iPadOS 15.3 بزودی بروزرسانی ارتقا به آن را دریافت می‌کنند. این نسخه‌ جدید از سیستم‌های عامل اپل بسیاری از باگ‌ها و مشکلات موجود در دستگاه‌های این شرکت را برطرف می‌کند. مشکلاتی که بسیاری از آن‌ها سبب به خطر افتادن امنیت و حریم امن کاربران این دستگاه‌ها شده است. از این رو اپل از کاربران درخواست کرده است هرچه سریع‌تر آن‌ها را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند.

دو سیستم عامل iOS 15.3 و iPadOS 15.3 ویژگی و قابلیت جدیدی را به دستگاه‌های آیفون و آی‌پد اضافه نمی‌کند و تنها سبب می‌شود مشکلات و باگ‌های موجود در آن‌ها کاهش یابد. پیش از این کاربران اعلام کرده بودند بر روی سیستم عامل iOS 15 و iPadOS 15 با مشکلات و باگ‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند. مشکلاتی که به تازگی مشخص شده است حتی می‌تواند سبب ایجاد خطاهای گوناگون بر روی حافظه دستگاه‌های مختلف شود.

یکی دیگر از حفره‌های امنیتی مهم که پیش از این توسط کاربران گزارش شده بود مربوط به مرورگر Safari است که سبب می‌شود تاریخچه سایت‌های مرور شده، حساب کاربری گوگل و همچنین هویت کاربران در اختیار دیگر افراد قرار بگیرد. با توجه به اینکه اپل دیگر مرورگرهای طراحی شده برای دو سیستم عامل iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را وادار کرده است از موتور رندرینگ مرورگر Safari استفاده کنند این مشکلات برای کاربران دیگر مرورگرها نظیر کروم نیز ایجاد شده است.

چندی پیش بود که اپل سعی کرد تا با دو بروزرسانی iOS 15.2.1 و iPadOS 15.2.1 مشکلات موجود در نسخه 15 از سیستم‌های عامل خود را برطرف کند اما این اتفاق رخ نداد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید