امکان بازدید رایگان از 4 موزه به مناسبت هفته تهران

    کد خبر :619000
امکان بازدید رایگان از 4 موزه به مناسبت هفته تهران

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران از امکان بازدید رایگان از 4 موزه به مناسبت هفته تهران در این منطقه خبر داد و گفت: نمایشگاه عکس در خانه نخستین شهردار تهران برگزار می‌شود.

علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران درباره برنامه‌های روز تهران اظهارداشت: 4 کیلومتر از حصار ناصری در محله های این منطقه واقع شده‌اند که بخش مهمی از تاریخ کشور را در خود جای داده است.

 

وی گفت: به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و آگاهی دوستداران تهران در خصوص ابنیه، مکان رویدادها، گذرها و فرهنگ مردم تهران در بیش از یک‌صد سال پیش در آستانه فرا رسیدن 14 مهر که از سوی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان روز تهران نامگذاری شده است؛ تبلیغات محیطی را با موضوع معرفی 30 نقطه گردشگری در برنامه کاری خود داریم.

 

اسماعیل زاده در خصوص برنامه ریزی و هماهنگی با موزه های سطح منطقه برای بازدید رایگان شهروندان در روز یکشنبه 14 مهر اظهار کرد: عمارت 160 ساله تیمور تاش ( موزه جنگ )، موزه ثبت احوال ، موزه قرآن و خانه موزه مقدم که همگی جزو ابنیه فاخر و بسیار زیبای طهران قدیم هستند؛ در این روز باز و به صورت رایگان پذیرای شهروندان هستند.

 

به گفته مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11، به مناسبت روز تهران در خانه و موزه مقدم که متعلق به احتساب الملک نخستین شهردار تهران بوده با همکاری مدیریت موزه و دانشگاه تهران نمایشگاه عکس تهران قدیم از مرکز اسناد احتساب الملک دایر می شود.

 

وی همچنین از برگزاری مسابقه عکس از خانه احتساب الملک (موزه مقدم) نخستین شهردار تهران خبر داد و گفت: از سوی باشگاه عکاسان جوان و با همکاری مدیریت موزه ، دانشگاه تهران و شهرداری منطقه 11 مسابقه عکاسی از این عمارت زیبای قاجاری برگزار خواهد شد که عکس های برگزیده در همان مکان اکران خواهند شد.

 

به گزارش فارس،‌مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه 11 عنوان کرد: رونمایی از نقشه پهنه فرهنگ و هنر رودکی، افتتاح روایت خانه خیابان ولی عصر (عج)(خانه مینایی )، تخفیف 10 درصدی کافه های پهنه رودکی، شاهنامه خوانی و قصه گویی در کافه‌های پهنه رودکی از دیگر برنامه هایی است که در هفته تهران از 12 تا 18 مهر در منطقه 11 اجرا خواهند شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید