المپیک توکیو/ ورزشکار بلاروس پناهنده شد

  • آرشیو
  • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۰۳
    کد خبر :832595
ورزشکار بلاروس پناهنده شد

کریستینا تیمانوسکایا، دونده اهل بلاروس مسئولان کاروان ورزشی بلاروس در مسابقات المپیک توکیو را به تلاش برای بازگرداندن اجباری او به کشورش به دلیل انتقاد از فدراسیون دوومیدانی بلاروس متهم کرد.

او با این حال یکشنبه شب اعلام کرد که اکنون «در امنیت» به سر می برد و در حال تصمیم گیری درباره محل اقامتش برای سپری کردن شب است. کریستینا تیمانوسکایا، ۲۴ ساله پیش از این گفته بود که مسئولان کاروان ورزشی بلاروس او را مجبور به کناره گیری از رقابت ها کرده اند.

یک گروه کنشگر که از این ورزشکار حمایت می کند اعلام کرده است که او از سفارت اتریش در توکیو درخواست پناهندگی خواهد کرد. به گفته این گروه کریستینا تیمانوسکایا بر این باور است که جانش در خطر است.

این دونده اهل بلاروس قرار بود روز دوشنبه در مسابقه دوی ۲۰۰ متر المپیک شرکت کند اما به گفته وی مسئولان کاروان ورزشی از او خواسته اند در مسابقه دو چهار در ۴۰۰ متر امدادی رقابت کند.

کریستینا تیمانوسکایا در فرودگاه توکیو به پلیس ژاپن مراجعه کرده بود. او حاضر نشده بود سوار هواپیمایی شود که قرار بود او را به استانبول ببرد. وی پس از آن با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در مقر پلیس توکیو و «در امنیت» به سر می برد. به گفته وی کمیته بین المللی المپیک در این ماجرا دخالت کرده و از کمیته ملی المپیک بلاروس توضیح خواسته است.

به گزارش عصر ایران، ویکتور لوکاشنکو، فرزند رئیس جمهوری بلاروس ریاست کمیته ملی المپیک بلاروس را برعهده دارد. این کمیته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پزشکان به دلیل «شرایط عاطفی و روانی» کریستینا تیمانوسکایا تصمیم به تعلیق شرکت او در رقابت های المپیک گرفته اند.

در مقابل کریستینا تیمانوسکایا این ادعا را «دروغ» خوانده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید