اقدام تازه آمریکا علیه ایران

    کد خبر :881937
اقدام تازه آمریکا علیه ایران

اداره کشتی‌رانی آمریکا که در حوزه ایمنی دریایی فعال است، گواهینامه زیست محیطی ۲ نفتکش خارجی حامل نفت ایران را باطل کرد.

پس از اتهامات یک گروه ضدایرانی در ایالات متحده مبنی بر حمل محموله‌های نفت ایران از سوی ۲ نفتکش، یک شرکت ایمنی آمریکایی، گواهینامه زیست محیطی و ایمنی این نفتکش‌ها را باطل کرد.

به گزارش رویترز، با اقدامات یک گروه ضدایرانی به نام دفتر متحد علیه ایران هسته‌ای (UANI) اداره کشتی‌رانی آمریکا (ABS) ۲ نفتکش را به حمل غیرقانونی نفت ایران برخلاف تحریم‌های واشنگتن متهم کرد.

کلر یونگمن، رئیس این گروه ضد ایرانی است که ترافیک نفتکش‌های مرتبط با ایران را از طریق کشتی‌ها و ردیابی ماهواره‌ای رصد می‌کند.این گروه در ماه دسامبر مدعی انتقال نفت ایران با چندین کشتی از جمله ۲ کشتی Karo با پرچم پاناما و Elsa با پرچم بلیز شده بود.

گواهینامه اداره کشتی‌رانی آمریکا که در میان ۱۲ انجمن طبقه بندی کشتی‌های برتر است برای پوشش بیمه‌ای و ارتباط با اکثر بنادر بین المللی ضروری است و این شرکت اعلام کرده به قوانین دولت فدرال آمریکا مبنی بر تحریم‌های ایران پایبند است.

گفتنی است آخرین موقعیت گزارش شده از کشتی السا در نزدیکی سنگاپور در ۳۰ دی بود، در حالی که آخرین موقعیت گزارش شده کشتی کارو در سواحل تایوان در ۲۸ دی بوده است.

ایران و ونزوئلا اوایل سال جاری یک قرارداد سوآپ را به امضا رساندند که بر اساس آن ایران به تامین میعانات گازی کاراکاس ادامه می‌دهد و در ازای آن نفت خام دریافت می‌کند. به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، این معامله می‌تواند نقض تحریم‌ها باشد، اما هیچ اقدامی برای جلوگیری از آن انجام نشده است.

چهارمین محموله میعانات گازی ایران نیمه آذر ماه به ونزوئلا تحویل داده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تهران و کاراکاس قصد دارند تولید نفت خود را افزایش دهند و در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای، ایران ممکن است شانس بیشتری برای انجام این کار داشته باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید