اف۱۶ آمریکایی‌ها در میشیگان سقوط کرد

    کد خبر :768345
اف۱۶ آمریکایی‌ها در میشیگان سقوط کرد

در بیانیه‌ای که از سوی واحد نظامی ارتش آمریکا صادر شد، آماده است که این جنگنده متعلق به یگان یکصد و پانزدهم از یگان هوایی گارد ملی در پایگاه هوایی «ترائکس فلیلد» (Truax Field) در شهر «مدیسون» مرکز ایالت ویسکانسین بود.

یک فروند جنگنده «اف-۱۶ » در ایالت «میشیگان» در آمریکا سقوط کرد، ولی تاکنون گزارشی از سرنوشت خلبان این جنگنده منتشر نشده است.

به گزارش ایرنا، این سانحه هوایی در جریان یک تمرین رخ داد. این جنگنده تک سرنشین بوده، ولی هنوز از سرنوشت وی اطلاعی بدست نیامده است.

بنابراین گزارش، جنگند اف-۱۶ آمریکایی که متعلق به یک پایگاه هوایی در ایالت «ویسکانسین» بوده، در این حادثه در ایالت میشیگان، ایالت مجاور، سقوط کرده است.

ای‌بی‌سی نیوز گزارش داد: در بیانیه‌ای که از سوی واحد نظامی ارتش آمریکا صادر شد، آماده است که این جنگنده متعلق به یگان یکصد و پانزدهم از یگان هوایی گارد ملی در پایگاه هوایی «ترائکس فلیلد» (Truax Field) در شهر «مدیسون» مرکز ایالت ویسکانسین بود.

در این بیانیه آمده است که جنگنده اف-۱۶ که از نوع «فالکون» بوده، در سانحه هوایی که هنوز علت آن تا دیشب نامشخص مانده، در فاصله ۴۵۰ کیلومتری شمال شرقی از پایگاه خود در منطقه حفاظ شده «هائواثا»(Hiawatha) در ایالت میشیگان سقوط کرد.

سقوط جنگنده‌های آمریکایی از این پایگاه در ایالت ویسکانسین سابقه قبلی نیز داشته است. در سال ۲۰۱۱ میلادی یک فروند دیگر از این نوع جنگنده هنگام برخاستن از پایگاه هوایی «ترائکس فلیلد» دچار سانحه شده و در منطقه مسکونی «آدامز» (Adams County) سقوط کرد، این سانحه منجر به آتش سوزی مهیبی شد که مقامات محلی ناگزیر به تخلیه ۵۰ نفر از ساکنان این منطقه شدند، خلبان این جنگنده اما نجات یافت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید