افزایش قیمت نفت با مسدود شدن کانال سوئز

    کد خبر :796255

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات جمعه با ۲ دلار و ۶۲ سنت معادل ۴.۲ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۵۷ سنت رسید.

به دنبال نگرانی‌ها از عرضه جهانی نفت و احتمال اختلال در تولید فرآورده‌های نفتی و در حالی که متخصصان در تلاش برای رهاسازی یک کشتی کانتینری بزرگ هستند که کانال سوئز را بند آورده است، قیمت نفت روز جمعه شاهد جهش ۴ درصدی بود.

این در حالی است که به دنبال نگرانی‌ها از موج جدید قرنطینه در اروپا که می‌تواند بر میزان تقاضا تاثیر بگذارد قیمت نفت شاهد کاهش قابل توجهی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از کاهش ۳.۸ درصدی در روز پنجشنبه، در پایان معاملات دیروز با ۲ دلار و ۶۲ سنت معادل ۴.۲ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۵۷ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که روز پنجشنبه ۴.۳ درصد افت کرده بود، در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۴۱ سنت معادل ۴.۱ درصد افزایش به ۶۰ دلار و ۹۷ سنت رسید. در این هفته نفت برنت.۰۱ درصد افزایش داشت در حالی که نفت خام آمریکا برای سومین هفته متوالی شاهد افت ۰.۷ درصدی بود.

طی هفته اخیر معاملات نفتی وضعیت پرنوسانی داشت، زیرا تجار در حال ارزیابی تاثیر بسته شدن کانال سوئز از یک سو و موج جدید قرنطینه در کشور‌های اروپایی از سوی دیگر بودند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پس از به نتیجه نرسیدن تلاش‌های اولیه، مسئولان کانال سوئز روز جمعه تلاش‌های خود برای آزاد سازی کشتی گرفتار شده را افزایش دادند. تلاش‌ها برای رها سازی این کشتی غول پیکر ممکن است هفته‌های به طول بیانجامد و وضعیت ناپایدار آب و هوا ممکن است این تلاش‌ها را با دشواری مواجه سازد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید