افزایش ساعت کار مراکز معاینه فنی خودرو

    کد خبر :979657
افزایش ساعت کار مراکز معاینه فنی خودرو

معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز از روز دوشنبه ۱۵ اسفند ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ۲ ساعت افزایش خواهد یافت.

سردار “حسین رمضانی” با بیان اینکه برابر قانون بودجه ۱۴۰۱ پلیس راهور مکلف است کلیه مراحل شماره گذاری به استثنای بازدید و تایید اصالت خودرو و همچنین فک و نصب پلاک را به صورت غیر حضوری به مردم ارائه دهد، اظهار داشت: براساس تکلیف قانونی، تمام فرآیند‌های نقل و انتقال شامل نوبت دهی، پرداخت خلافی، احراز هویت و همچنین احراز محل سکونت را به صورت اینترنتی انجام می‌شود که افزایش رضایتمندی هموطنان عزیز را نیز فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: حتماً در سال ۱۴۰۲ نیز فرآیند‌های جدید به لحاظ زیر ساختی و … کیفی سازی و ارتقاء خواهد یافت تا هموطنان عزیز به سهولت بتوانند خدمات پلیس راهور را دریافت کنند.

افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک از ۱۵ اسفند

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در ادامه از افزایش ساعات کاری مراکز تعویض پلاک خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش درخواست‌های نقل و انتقال وسایل نقلیه در اسفند سال جاری و به منظور تسهیل ارائه خدمات به هموطنان عزیز از روز دوشنبه ۱۵ اسفند سال جاری، ساعت کاری مراکز تعویض پلاک ۲ ساعت افزایش یافته و تا ساعت ۱۴ فعال خواهند بود.

وی توصیه کرد: لازم است هموطنان عزیز به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت در مراکز تعویض پلاک، حتماً رأس ساعتی که نوبت دریافت کرده اند در مراکز حاضر شوند و متعاملین نیز از آوردن همراهان اضافی به مراکز خودداری کنند.

استفاده از پهپاد‌ها در سفر‌های نوروزی

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا با اشاره به استفاده از پهپاد‌ها در سفر‌های نوروزی بیان کرد: پلیس راهور برای مدیریت و کنترل ترافیک در طرح نوروزی حتماً از توان و تجهیزات پهپادی استفاده خواهد کرد تا شاهد تسهیل در تردد‌ها باشیم.

وی افزود: در طرح نوروز ۱۴۰۲ از پهپاد‌های عمود پرواز و پهپاد‌هایی که با مدت زمان طولانی پرواز می‌کنند را برای مدیریت ترافیک استفاده خواهیم کرد.

ارائه ۷۲ میلیون خدمت در سال جاری

سردار رمضانی با اشاره به آمار ارائه خدمات پلیس راهور در سال جاری اظهار داشت: در طول ۱۱ ماه سال جاری، بیش از ۷۲ میلیون خدمت توسط پلیس راهور فراجا به هموطنان عزیز ارائه شده است.

وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده به مردم عزیز، اغلب در حوزه‌های شماره گذاری، گواهینامه رانندگی، اجرائیات، تصادفات، توقیف وترخیص وسایل نقلیه بوده است.

توصیه‌های مهم معاون اجرایی پلیس راهور در خصوص سفر‌های نوروزی

سردار رمضانی با اشاره به کنترل معاینه فنی خودرو‌ها توسط دوربین‌ها گفت: باتوجه به اینکه دوربین‌های شهری نیز خودرو‌های فاقد معاینه فنی را تشخیص و جریمه می‌کنند، لذا هموطنان عزیز قبل از مسافرت نوروزی برای تمدید معاینه فنی خودرو اقدام کنند تا با شرایط ایمن‌تر و مطمئن تری با خودروی خود سفر کنند.

وی ادامه داد: رانندگان عزیز، قبل از سفر‌های نوروزی حتما تاریخ انقضای گواهینامه خود را بررسی کنند و چنانچه نیاز به تمدید بود هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض و تمدید اعتبارگواهینامه رانندگی خود اقدام کنند.

معاون اجرایی پلیس راهور فراجا در پایان به صاحبان و رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی در مسافرت ها، توقیف وسایل نقلیه ناشی از تخلفات و جرایم بالا برابر قانون است لذا هموطنان عزیز نسبت به استعلام و تسویه حساب تخلفات وسایل نقلیه خود اقدام کنند تا در تعطیلات نوروز، این موضوع باعث ایجاد مشکل نشود.

دانشجو

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید