افتتاح پروژه های خودکفایی قطعات «تارا»

    کد خبر :782461
افتتاح پروژه های خودکفایی قطعات «تارا»

همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر، با حضور علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید انواع ECU خودروهای بنزینی و گازسوز در شرکت سازه پویش به بهره‌برداری رسید.

راه اندازی این خط با سرمایه‌گذاری بالغ بر 12 میلیون یورو و 13 هزار و 500 میلیارد به صورت ریالی ضمن خودکفایی کشور در تولید ECU برای 610 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی و برای1750 نفر به صورت غیر مستقیم کارآفرینی کرده است.

در شرایط تشدید تحریم ها قطعه ECU به نوعی مهمترین قطعه این صنعت از نظر ضرورت خودکفایی و تولید داخل محسوب می شود. کما این‌که در سالهای اخیر اسناد متعددی به منظور الزام و ترغیب در خصوص خودکفایی این قطعه از سوی نهادهای سیاست گذار نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین و ابلاغ شده است.

خط تولیدECU 16 بیتی شرکت سازه پویش قادر است در سه شیفت کاری، 1500 قطعه انواع ECU را تولید و تست کند. در فاز دوم و با راه اندازی خط ECU 32 بیتی که تا پایان سال 99 به بهره برداری می رسد، این شرکت جمعا به تولید سه هزار قطعه در روز دست خواهد یافت.

در ادامه برنامه افتتاح طرح های صنعتی به مناسبت دهه مبارک فجر، با حضور علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط تولید بوستر ترمز محصول تارا در شرکت آذین تنه به بهره برداری رسید.

راه اندازی خط تولید بوستر ترمز تارا با سرمایه‌گذاری بالغ بر40 میلیارد تومان، زمینه اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از 130 نفر را فراهم آورده است.
سامانه ترمز خودروی تارا یکی از پیشرفته‌ترین و ایمن‌ترین سیستمهای ترمز خودروهای کشور است که کاملا براساس استانداردهای روز جهانی و با استفاده از تجارب بین‌المللی در شرکت آذین تنه، طراحی شده و به مرحله تولید رسیده است.

خطوط تولید این شرکت به صورت تمام اتوماتیک و با استفاده از دانش مهندسی جوانان و نخبگان ایرانی طراحی و ساخته شده است.

میزان تولید این خط ٤٥٠ هزار مجموعه ترمز با ظرفیت داخلی سازی ٩٥ درصد است.

به گزارش ایکوپرس، در ادامه افتتاح پروژه های توسعه ای ایران خودرو، امروز خط تولید موتور الکتریکی برخی مجموعه های خودرو از جمله برف پاک کن و شیشه بالابر با حضور وزیر صمت در شرکت اتحاد موتور به بهره برداری رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید