اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران

    کد خبر :976451
اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران

در ادامه مداخله‌جویی و اقدامات ضد ایرانی کشورهای غربی در حمایت از اغتشاشات اخیر، وزیر خارجه لوکزامبورگ گفت بروکسل علیه ده‌ها ایرانی از جمله قضات تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد.

رویترز به نقل از وزیر خارجه لوکزامبورگ گزارش داد اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

در ادامه حمایت کشورهای غربی از اغتشاشات اخیر در ایران، ژان اسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ دوشنبه (۲۰ فوریه) گفت: «اتحادیه اروپا علیه ده‌ها ایرانی از جمله قضات به دلیل نقش آن‌ها در اجرای مجازات اعدام معترضان تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد».

به گزارش روزنامه جروزالم پست به نقل از رویترز، او پیش از نشست امروز با وزاری خارجه سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «قضات، کارکنان زندان، افرادی که دیگران را به اعدام محکوم می‌کنند، ده‌ها نفر از آن‌ها در فهرست (تحریم) قرار خواهند گرفت».

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان اغتشاشات اخیر بارها با دخالت در امور داخلی ایران از آشوبگران حمایت کرده است. اتحادیه اروپا نیز در همین راستا چندین بار با ادعای واهی مقامات ایران را تحریم کرده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های اتحادیه اروپا و انگلیس علیه افراد و نهادهای ایرانی را قویا محکوم و آن را کاملا مردود خوانده است. ایران همچنین پیش از این و در اقدامی متقابل تحریم‌هایی را علیه تعدادی از افراد و نهادهای اتحادیه اروپا و همچنین انگلیس اعمال کرده است.

 فارس

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید