اعلام برگزیدگان جوایز پولیتزر

    کد خبر :1065834
اعلام برگزیدگان جوایز پولیتزر

با اعلام فهرست برگزیدگان بخش روزنامه‌نگاری جایزه پولیتزر امسال،‌ «نیویورک تایمز» و «پروپابلیکا» موفق به کسب جایزه شدند.

«گاردین»‌ نوشت، جوایز پولیتزر در بخش خبرنگاری به بهترین‌ها در ۱۵ شاخه اهدا شد. همچنین جوایزی به هشت بخش هنری متمرکز بر کتاب، موسیقی و تئاتر اختصاص یافت. بر این اساس برنده جایزه خدمات عمومی یک مدال طلا و سایر برگزیدگان ۱۵,۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

امسال «اسوشیتدپرس» برای پوشش اخبار مهاجرت جهانی از طریق آمریکای لاتین به ایالات متحده برنده جایزه «عکاسی خبری» شد.

همچنین عکاسان «رویترز» نیز برای ثبت تصاویری از نخستین روزهای جنگ غزه برنده جایزه پولیتزر در بخش عکاسی خبر فوری شدند. عکسِ معروف دختری که کفن برادرزاده‌اش را در دست گرفته، یکی از این عکس‌ها است.

در این تصویر که توسط محمد سالم، عکاس خبرگزاری رویترز در بیمارستان ناصر خان‌یونس ثبت شده است،‌ ایناس ابو معمر ۳۶ ساله پیکر کفن‌پوش برادرزاده ۵ ساله‌اش را در آغوش گرفته است.
پولیتزر همچنین از روزنامه‌نگاران و نویسندگانی که جنگ غزه را پوشش دادند، تقدیر ویژه به عمل آورد.

علاوه بر این جایزه پولیتزر خدمات عمومی به «پروپابلیکا» تعلق گرفت. «نیویورک تایمز» در شاخه‌های گزارش تحقیقی و گزارش تفصیلی موفق به کسب پولیتزر شد. همچنین پولیتزر گزارش بین‌المللی نیز برای پوشش اخبار جنگ غزه به «نیویورک تایمز» رسید. مجله «نیویورکر» نیز دو پولیتزر از جمله جایزه گزارش مصور را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، جوایز سالانه پولیتزر که نخستین‌بار در سال ۱۹۱۷ اهدا شد،‌ معتبرترین جوایز حوزه روزنامه‌نگاری در ایالات متحده محسوب می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید