اعزام ناو جنگی کانادایی به خاورمیانه

    کد خبر :800832
اعزام ناو جنگی کانادایی

وزارت دفاع کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناو «اچ ام سی اس کلگری» به منظور شرکت در عملیات آرتمیس برای مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی راهی آب‌های خاورمیانه شده است.

تارنمای رسمی دولت کانادا (Canada.ca) در بیانیه‌ای افزود: اعزام این ناو به منظور کمک نیرو‌های مسلح کانادا به نیروی ویژه بین المللی موسوم به نیروی ویژه ترکیبی ۱۵۰ (CTF ۱۵۰) انجام شد.

CTF ۱۵۰ یک گروه بین المللی ویژه مسئول عملیات ضد تروریسم و امنیت دریایی در آب‌های خاورمیانه است که ژانویه ۲۰۲۱ تحت رهبری و هدایت کانادا بوده است.

به گزارش دانشجو، اواخر امسال کشتی اچ ام سی اس گلگری در مسیر بازگشت به کانادا از منطقه اسیا اقیانوسیه عبور و از بنادر بیشتری بازدید کرد و در عین حال در عملیات‌های آموزشی، تمرین نظامی و تعامل با ناو‌های کشور‌های ائتلافی و شریک شرکت خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است: همان طوری که در سیاست دفاعی کانادا مشخص شده است منطقه آسیا اقیانوسیه برای امنیت و رفاه کانادا از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است.

بیانیه می‌افزاید: کانادا متعهد است شریکی معتمد در این منطقه باشد و به نظم بین المللی براساس مقررات پایبند باشد. عملیات پراجکشن به امنیت و ثبات بیشتر جهان کمک می‌کند و آمادگی نیرو‌های مسلح کانادایی برای حمایت از ارزش‌ها و منافع این کشور در سراسر جهان و در کشور‌های دوست و شریک را نشان می‌دهد.

اعزام ناو‌ها در سال جاری تحت عملیات پراجکشن تعهد کانادا به تعامل مداوم در منطقه آسیا اقیانوسیه به رغم همه گیری کرونا و حمایت از تقویت همکاری دفاعی و امنیتی این کشور را نشان می‌دهد.

اچ ام اس سی کلگری به تازگی اولین بخش ماموریت خود در منطقه را برای اجرای عملیات حضور نیروی دریایی به پایان رساند.

کلگری در طول این عملیات و با رعایت کامل محدودیت‌های کرونایی از تعدادی از بنادر از جمله در کشور‌های برونئی، ویتنام و سنگاپور بازدید کرد.

بیانیه در پایان نوشت: این بازدید‌ها نشان دهنده اهمیت روابط دوجانبه با اعضای اتحادیه کشور‌های جنوب شرق آسیا موسوم به «آ سه آن» است. همچنین تعهد دائمی ما به تقویت مشارکت‌های دفاعی و امنیتی در جنوب شرق آسیا و همکاری با یکدیگر به منظور حفظ نظم بین المللی مبتنی بر قوانین را نشان می‌دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید