اعتراف رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به اشتباه داور علیه اینتر

  • ورزشی
  • دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳
    کد خبر :758285
اعتراف رئیس کمیته داوران فوتبال ایتالیا به اشتباه داور علیه اینتر

نیکولا ریتزولی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایتالیا می‌گوید که داور و کمک داور ویدئویی بازی شنبه شب تیم فوتبال اینتر مقابل پارما در سن‌سیرو مرتکب یک اشتباه شده‌اند و یک پنالتی به سود اینتر اعلام نکرده‌اند.

این حادثه که خشم نراتزوری را به همراه داشت، زمانی رخ داد که ایوان پریشیچ زننده گل دومی اینتری‌ها در محوطه جریمه پارما توسط مدافع پارما، بوتوند بالو هل داده شد.

ریتزولی درباره آن صحنه به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: در آن صحنه یک خطا رخ داد که داور باید اعلام پنالتی می‌کرد. بدون شک، وقتی که مهاجم زودتر به توپ رسیده، مدافع پشت سر اوست و از دست‌هایش برای عقب کشیدن بازیکن حمله کننده استفاده می‌کند، پس یک پنالتی به سود اینتر باید اعلام می‌شد.

از آنجایی که داور بازی در موقعیت خوبی برای رصد صحنه داشت، درخواست بازیکنان اینتر برای بازبینی صحنه توسط VAR را رد کرد. ریتزولی در پاسخ به این سؤال که چرا کمک داور ویدئویی از داور نخواست از نمایشگر کنار زمین صحنه مشکوک را بازبینی کند، گفت: وظیفه VAR‌ بازبینی صحنه‌های عینی است و این اتفاق هم یک صحنه عینی بود، چرا که دستان مدافع روی شانه بازیکن مهاجم بود و به همین دلیل او را از پریدن بازداشت. در این صحنه، VAR باید مداخله می‌کرد. این یک اشتباه فردی بوده است. به همین دلیل هم من اینجا هستم تا درباره آن شفاف‌سازی و اعلام کنم که آن صحنه پنالتی بوده است.

به گزارش تسنیم، ریتزولی در پایان گفت که اگر VAR به داور بازی توصیه کند که صحنه‌ای مشکوک را از نمایشگر کنار زمین مورد بازبینی قرار دهد، طبق مقررات داور ملزم به بازبینی صحنه است و اینگونه نیست که داور به صلاحدید خودش از تماشا صحنه امتناع کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید