اظهارات علی مطهری از سوی سازمان انرژی اتمی تکذیب شد

 • سیاسی
 • دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۹:۲۴
  کد خبر :905321
اظهارات علی مطهری از سوی سازمان انرژی اتمی تکذیب شد

یک مقام مطلع در سازمان انرژی اتمی کشورمان ضمن تکذیب اظهارات یکی از نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه جهت‌گیری نظامی نداشته و اظهارات افراد غیر مسئول در این زمینه ناشی از بی‌اطلاعی و یا رویکرد سیاسی خاص آنها است.

او افزود: وارد کردن اتهام پنهان‌کاری در فعالیت‌های هسته‌ای به کشورمان اقدامی است که از سال‌ها قبل دشمن برای محدودسازی برنامه صلح‌آمیز اتمی کشورمان دنبال کرده و هرگز موفق به اثبات آن نشده است.

به گزارش تسنیم، علی مطهری نماینده سابق مجلس در مصاحبه با ایسکانیوز گفته بود: «از همان ابتدا که وارد فعالیت هسته‌ای شدیم هدفمان ساخت بمب و تقویت قوای بازدارنده بود، اما نتوانستیم محرمانه بودن این مساله را حفظ کنیم و گزارش‌های محرمانه از سوی گروهک منافقین آن را افشا کرد.»

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
 1. کرامت سلیمی گفت:

  تضاد در اظهارات مقامات کشور در باره سلاح هسته ای تنها یک معنی دارد:

  سلاح هسته ای مطلقا وجود خارجی ندارد.

  والا حرف واحد و یکسانی می زدند.

  ضمن اینکه به فرض اینکه سلاح هسته ای واقعا وجود داشته باشد. این موضوع بسیار محرمانه و فوق سریست و اقای مطهری در جایگاهی نبوده اند که بخواهند ایشان را در جریان ساخت سلاح هسته ای قرار دهند.

  یک برداشت دیگر از سخنان اقای مطهری این است که ابتدا فکر کرده اند که سلاح هسته ای واقعیست و خواسته اند ان را بسازند اما در طول کار و پیگیری هایشان متوجه شده اند که بازی خورده اند و چنین سلاحی وجود ندارد. و بعد بی خیال موضوع شده اند و عده ای دیگر از مقامات کشور وانمود می کنند که ما هیچپاه دنبال ساخت چنین سلاحی نبوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید