اظهارات بی‌اساس نماینده عربستان در سازمان ملل علیه ایران

    کد خبر :727087

«عبدالله‌المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل روز سه‌شنبه در نشست شورای امنیت مدعی شد: ایران به رفتار غیرمسئولانه خود ادامه می‌دهد. گزارش سازمان ملل نشان داد که ایران در حملاتی که علیه عربستان انجام می‌شود، نقش دارد و در حال نقض قوانین بین‌المللی است.

وی همچنین در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران گفت: اکنون نمی‌توانم تصور کنم که در صورت برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی رفتار ایران چگونه می‌شود.

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در ادامه افزود: ما تاکنون حداکثر خویشتن‌داری را در مورد ایران داشته‌ایم. جامعه بین‌المللی نباید رفتارهای ایران در منطقه را نادیده بگیرد.

المعلمی افزود: موضع ما همچنان مخالفت با رفع تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران است و تلاش‌هایی در رابطه با لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران انجام خواهد شد.

وی در ادامه مدعی شد: دلایل و شواهد محکم زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران به انصارالله سلاح می‌رساند و امیدواریم که شورای امنیت تحریم واردات سلاح به ایران را تمدید کند.

به گزارش ایلنا ،نماینده دائم عربستان در سازمان ملل همچنین در مورد پیشنهاد صلح منطقه توسط ایران در اظهاراتی بی‌اساس ادعا کرد: این طرح تلاش برای سلطه بیشتر ایران بر منطقه است. عربستان بسیار به این موضوع با دیده تردید نگاه می‌کند. ایران در حال تلاش برای دخالت در امور کشورهای منطقه است. دخالت‌های ایران در کشورهای منطقه غیرقانونی است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید