اطلاعیه صدا و سیما پیرامون حذف برنامه پر مخاطب “دست خط”

    کد خبر :937673
دست خط

 پنج‌شنبه ۱۰ شهریور ماه بود که محمدحسین رنجبران مجری برنامه تلویزیونی «دستخط» در پستی اینستاگرامی خداحافظی خود از این برنامه را به صورت رسمی اعلام کرد. او در این پست نکاتی را بیان کرد که بوی انتقاد از صدا و سیما را هم به همراه داشت.

در بخشی از متن او چنین آمده بود: “اکنون آنچه پیداست اراده تصمیم‌سازان کنونی رسانه ملی بر خالی کردن آنتن تلویزیون از هر آنچه پسندیده نمی‌شمارند، قرار گرفته و «دستخط» هم بی‌نصیب از این اقدام نمانده است.”

البته رنجبران به نوعی تعطیلی برنامه را رد کرده و تنها از عدم حضور خودش در این برنامه سخن گفته بود؛ چرا که در بخش دیگری از همین متن خداحافظی آمده بود: “آنچه ما مطلعیم اگر هم نامی از دستخط باقی بماند قاعدتاً بدون حضور مجری و تیم تهیه فعلی خواهد بود، الخیر فی ماوقع …”

پس از این متن بود که حاشیه‌هایی درباره آنچه رنجبران نوشته بود در فضای مجازی شکل گرفت. امروز روابط عمومی شبکه ۵ سیما در واکنش به مطالب طرح شده برای برنامه دستخط اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

“وصال چون به سر آمد  فراق هم به سر آید

روابط عمومی شبکه پنج سیما در خصوص حاشیه‌های پیش آمده برای برنامه دستخط و نیز با هدف آگاهی مخاطبین رشید توضیحی به اختصار عرض می‌کند.

این روزها شاهد قضاوت‌هایی برای به پایان رسیدن برنامه دستخط و محتوای متن منتشر شده عوامل این برنامه هستیم. ضروری است یادآوری کنیم «دستخط» مانند دیگر برنامه‌های تلویزیونی که هر از مدتی نیاز به اصلاح و بهبود دارند، با توقفی کوتاه و تغییراتی از جمله در تهیه و اجرا، تولید و پخش خواهد شد.

حدود یک ماه پیش شبکه پنج سیما تغییر مجری و تیم محتوایی برنامه و نه حذف کلی برنامه را به اطلاع تهیه‌ کننده و سردبیر دستخط رسانده بود.

این برنامه با هدف گفت‌وگوی صریح با نخبگان سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، پزشکی، ورزشی و … تولید می‌شد و اولین قسمت آن در سال ۱۳۹۶ تقریباً ۶ سال پیش روی آنتن رفت و تاکنون بیش از ۲۲۰ دستخط یادگاری در آرشیو شبکه پنج سیما موجود است.

رسانه ملی اهتمام ویژه‌ای به حفظ و ارتقاء مستمر برنامه‌های نمانام (برند) دارد و به گفته عوامل برنامه دستخط، هدفی برای خالی کردن آنتن تلویزیون از هرآنچه پسندیده نمی شمارند!!! ندارد.

در پایان یادآور می شود حسین رنجبران از نیروهای خدوم رسانه ملی بوده و هست و از ظرفیت‌های او استفاده خواهد شد.”

تسنیم/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید