اطلاعیه اساتید حوزه علمیه قم در مورد وزیر پیشنهادی اطلاعات

    کد خبر :836743
اطلاعیه اساتید حوزه علمیه قم در مورد وزیر پیشنهادی اطلاعات

تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه ای ضمن قدردانی از آقایان رئیسی و قالیباف به دلیل معرفی کابینه در فرصت مقرر حمایت خود را از گزینه معرفی شده برای وزارت اطلاعات اعلام کردند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

حضور ارجمند آیت الله آقای رئیسی و جناب آقای دکتر قالیباف
سلام علیکم
با تشکر از معرفی اعضای کابینه در فرصت مقرر توسط رئیس جمهور محترم و امید به بررسی دقیق و سریع موضوع در مجلس شورای اسلامی، با توجه به معرفی یک شخصیت روحانی فاضل و با تجربه برای تصدی وزارت مهم اطلاعات و مطرح شدن برخی مطالب پیرامون این موضوع، تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که به لطف الهی سالها است یکی از پرچمداران گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه مقدسه شمرده می شود لازم دید مطالبی را به شما عزیزان تقدیم کند.

۱-  جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای خطیب به عنوان یک جانباز سرافراز و برادر شهید سابقه روشنی در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و پیروی از خط مستقیم ولایت دارد و از همین رو همواره مورد اعتماد و وثوق نهادهای عالی نظام بوده است.

۲-  رفتار سنجیده و حکیمانه ایشان در قضایای سال ۸۸ در قم و ملاحظه ظرافت های لازم در ارتباطات حوزه ای نقش موثری در تبیین حوادث برای بزرگان حوزه ایفا کرد که بیان جزئیات آن فرصت جداگانه‌ای طلب می کند.

۳-  شهادت می دهیم که ایشان همواره همراه و حامی نیروهای انقلاب در قم و حوزه بودند. مورد خاصی که در برخی نوشته ها ذکر شده در حقیقت مربوط به نحوه و روش عمل برخی از دوستان بود که در اعتراض به حضور یک شخصیت رسمی در قم  و مطالب و عملکرد او در آن زمان صورت گرفت. اصل اعتراض این عزیزان بجا و قابل قبول بود ولی نحوه انجام کار یعنی برهم زدن سخنرانی  قابل دفاع نبود و رهبری معظم هم صراحتا از این نوع کارها نهی فرمودند. روشن است که دستگاه مسئول امنیت در این زمینه مسئولیت دارد. طبعا اگر در دادگاه رفتاری صورت گرفته که مورد انتقاد اصحاب پرونده است نمی توان و نباید دستگاه دیگری را که به وظیفه خود عمل کرده نکوهش کرد.

۴-  با شناختی که ما از جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای خطیب داریم ایشان جز به خط ولایت دلبستگی و تعلق خاطری نداشته و ندارند. اتهام طرفداری از برخی سران و موثران یا ساکتان فتنه ۸۸ به هیچ وجه مطابق واقع نیست.

۵-  نسبت به پاره ای مشکلات و آسیبها در دوره اسبق قوه قضائیه هم شخص ایت الله رئیسی بهتر از هر کسی می توانند نسبت به نقش افراد داوری نمایند و مسئولیت و عملکرد  حفاظت قوه را بیش از همه می شناسند.

۶-  لازم می دانیم به عرض برسانیم که این مطالب صرفا جهت روشن شدن موضوعات و ابهاماتی بود که اخیرا در برخی نوشته ها به نام تشکلهای حوزه ای مطرح شده بود و بی پاسخ نهادن آنها می توانست مصداق کتمان حقایق باشد. لذا لازم دیده شد که این نکات تقدیم شود.

۷-  در خاتمه ضمن آرزوی عزت و سربلندی روز افزون برای نظام اسلامی و رهبری فرزانه آن، دوام توفیق شما را در خدمت به ارمانهای بلند انقلاب اسلامی و مردم فداکار و عزیزمان از خدای بزرگ مسئلت داریم.

تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم

منبع: ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید