جدیدترین اخبار
28 مرداد 1400 ساعت 13:07 اقتصادی کد خبر :837805
برای چاپ کلیک کنید

اطلاعات متقاضیان در سایت وام ودیعه مسکن پاک شده است؟

اطلاعات متقاضیان در سایت وام ودیعه مسکن پاک شده است؟

با رسیدن به ماه پایانی تابستان و با توجه به آنکه تا پایان شهریور متقاضیان فرصت ثبت نام برای وام ودیعه مسکن دارند اما هنوز بسیاری از مستاجران نتوانسته‌اند وام ودیعه مسکن را دریافت کنند.

چند روزی است که سایت طرح اقدام ملی مسکن دوباره بعد از قطعی‌های چند هفته‌ای به روز رسانی شد، اما به گفته بسیاری از متقاضیان هنوز این سایت برای بسیاری از افرادی که ثبت نام کرده‌اند باز نمی‌شود و از سوی دیگر اطلاعات بسیاری از متقاضیان هم در این بخش پاک شده است.

تمام اطلاعاتمان پاک شده است

خدایی یکی از ثبت نام کنندگان گفت: در همان ابتدای اعلام ثبت نام برای وام ودیعه مسکن ثبت نام و در هفته‌های گذشته برای پیگیری به سایت مراجعه کردم که متوجه شدم سایت با اختلال روبرو شده است.

او ادامه داد: زمانی که اعلام کردند مشکل سایت رفع و سایت به روز رسانی شده مراجعه کردم، اما متوجه شدم که اطلاعات ما به صورت کامل پریده است و همین خود باعث نگرانی ما شد.

خدایی بیان کرد: زمانی هم که می‌خواستیم دوباره وارد سایت شویم برای ثبت نام مجدد اعلام می‌کردند که قبلا ثبت نام کرده‌اید این در حالی بود که کل اطلاعات ما از سایت پاک شده بود.

او ادامه داد: بعد از کلی پیگیری برای ثبت نام و قبول نکردن اطلاعات دوباره مجبور شدیم از ابتدا ثبت نام کنیم، اما همچنان در سایت اعلام می‌کند در مرحله استعلام گیری قرار دارد و معلوم نیست این استعلام گیری چه موقع به اتمام برسد.

امکان ثبت نام مجدد برای ما وجود ندارد

حسینی یکی دیگر از متقاضیان وام ودیعه مسکن با بیان اینکه تمامی‌اطلاعات ما پاک شده و حتی نمی‌توانیم دوباره ثبت نام کنیم، افزود: بعد از کلی دردسر به امید اینکه مبلغ وام ودیعه ما برای اجاره خانه تامین شود، اما در حال حاضر نه تنها وامی‌به ما تعلق نگرفته بلکه کل اطلاعاتمان هم پاک شده است.

او گفت: باید هرچه زودتر فکری به حال ما مستاجران کنند تابستان و فصل اجاره که دیگر تمام شده است.

بانک‌ها اعلام می‌کنند اطلاعیه به ما ابلاغ نشده است

محمدی یکی دیگر از مستاجران با بیان اینکه تابستان تمام شد دیگر چه زمانی می‌خواهند این وام را به ما مستاجران بدهند به هر بانکی هم که مراجعه می‌کنیم می‌گویند چیزی به ما ابلاغ نشده از دولت در خواست می‌کنیم به فکر مستاجران باشد.

او بیان کرد: اطلاعات ما پاک نشده اما هنوز قسمتی که برای تکمیل اطلاعات باشد بر روی سایت بارگذاری نشده و به نظرم سایت طرح اقدام ملی مسکن به صورت کامل درست نشده و قصد دارند مستاجران را گمراه کنند.

اطلاعات متقاضیان پاک نشده است

محمود محمود زاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سایت طرح اقدام ملی مسکن به روز رسانی شده و متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام وام ودیعه مسکن و همچنین وارد کردن اطلاعات ملکی خود اقدام کنند، گفت: به هیچ عنوان اطلاعات متقاضیان که پیش از این برای وام ودیعه مسکن وارد کرده بودند، پاک نشده است و اگر مشکلی برای ثبت نام کنندگان ایجاد شده بود که به آن‌ها پیامکی برای انتخاب بانک یا شعبه ارسال نمی‌شد.

۷۵۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰ هزار نفر در سایت طرح اقدام ملی مسکن برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند، افزود: به تمامی‌این ثبت نام کنندگان از دو روز گذشته برای تکمیل اطلاعات و همچنین انتخاب شعبه بانک پیامک ارسال شده است.

وی بیان کرد: متقاضیان برای آنکه اطلاعاتشان در کارتابل بانک‌ها وارد شود، باید مجددا اطلاعات خود را بارگذاری کنند و از سوی دیگر با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم، متقاضیان می‌توانند به زودی شعبه مربوطه برای دریافت تسهیلات خود را انتخاب کنند.

محمود زاده اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به زودی آغاز می‌شود و در حال حاضر متقاضیان با پیگیری‌هایی که از طریق شعبه بانک‌ها انجام می‌دهند، می‌توانند به زودی تسهیلات را دریافت کنند.

او تاکید کرد: در حال حاضر این تسهیلات در مرحله اداری قرار دارد و از امروز هر متقاضی که ثبت نام را انجام دهد و وارد مرحله انتخاب شعبه شود، می‌توانند به زودی و ظرف چند روز آینده تسهیلات خود را دریافت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره تضامین بانک‌ها برای وام ودیعه مسکن هم گفت: متاسفانه بانک‌ها هرکدام برای خودشان یک وحدت رویه خاص و قوانین مخصوص به خودشان را دارند و درباره تضامین هم، بانک‌ها خودشان در این زمینه تصمیم گیری می‌کنند.

او ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای وام ودیعه مسکن باید هر کدام از بانک‌ها با حداقل تضامین کارها را انجام دهند که همه بانک‌ها در این بخش یک وحدت رویه را دنبال نمی‌کنند.

۱۵ بانک و موسسه اعتباری تسهیلات ودیعه مسکن را پرداخت می‌کنند

محمود زاده تاکید کرد: در حال حاضر ۱۵ بانک و موسسه اعتباری شامل ۱۳ بانک و ۲ موسسه مالی و اعتباری، برای پرداخت این تسهیلات سهمیه دریافت کرده‌اند و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعبه‌ها این وام را دریافت کنند.

این مقام مسئول پیش از این درباره نحوه دریافت وام ودیعه مسکن توسط متقاضیان گفته بود: امسال هم همانند سال گذشته وام ودیعه مسکن از دو طریق به متقاضیان پرداخت می‌شود، به طوری که در روش اول پرداخت تسهیلات، متقاضیان در طول یک سال تنها سود تسهیلات را پرداخت می‌کنند و در انتهای سال کل مبلغ را به صورت یک جا به بانک‌ها پرداخت می‌کنند که در این شیوه متقاضی کمترین نرخ قسط را به بانک‌ها پرداخت می‌کند.

او با بیان اینکه در روش دوم تسهیلات ودیعه مسکن که به صورت ۵ ساله و با نرخ ۱۲ درصد است، افزود: در این روش متقاضی ماهیانه اصل و سود تسهیلات را به بانک پرداخت می‌کند؛ به طوری که برای تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی در شهر تهران، متقاضی باید هرماه یک میلیون و ۵۹۲ هزار تومان به بانک پرداخت کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در روش اول پرداخت تسهیلات نرخ سود وام ۱۳ درصد است، افزود: متقاضیان امسال می‌توانند به دو شیوه اصل و سود تسهیلات و یا تنها سود تسهیلات را به بانک پرداخت کنند که در هر دو شیوه بانک‌ها باید با متقاضیان همکاری لازم را انجام دهند.

براساس این گزارش با وجود آنکه فصل اجاره روبه اتمام است و هنوز هیچ متقاضی نتوانسته است تاکنون تسهیلات دریافت کند این در حالی است که هر بار وزارت راه وشهرسازی اعلام می‌کند به زودی این تسهیلات پرداخت می‌شود. گفتنی است، ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۲۶ خرداد، در سامانه اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir آغاز شده و تا پایان شهریور ماه تمامی‌مستاجران واجد شرایط می‌توانند نام‌نویسی کنند.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلانشهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان است. همچنین، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.

مکان مبلغ تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن
تهران ۷۰ میلیون تومان
سایر کلانشهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان
سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان

متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی‌یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند. چنانچه متقاضیان تا حداکثر دو هفته از تاریخ معرفی به شعب بانک برای تکمیل مدارک خود و ضامن‌ها اقدام نکنند، نسبت به رد درخواست آنان اقدام می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

روی خط خبر

 • طرح واردات خودرو سه شنبه نهایی می‌شود
 • کاهش محدودیت‌های کرونایی در مکه و مدینه
 • آتش سوزی یک واحد مسکونی در شمال تهران
 • آماده‌باش بیمارستان‌ها برای موج ششم کرونا
 • تلاش قوه قضائیه برای کسب رضایت در پرونده آرمان عبدالعلی
 • غرق شدن ۱۱ دانش آموز اندونزیایی در حین پاکسازی رودخانه
 • توضیح پلیس درباره اقدامات لازم بعد از برگشت خوردن کارت و برگ سبز خودرو
 • نرخ رسمی‌۲۸ ارز افزایش یافت؛ ۲۴مهر ۱۴۰۰
 • جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۱؛ از ۱۰ تا بالای ۳۰ درصد
 • ورود خودروهای شخصی به سواحل بندرانزلی ممنوع شد
 • قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
 • آموکسی سیلین برای این افراد سم است
 • مشمولان غایب منتظر خرید سربازی نمانند
 • روند افزایش قیمت کره و روغن مایع / اینفوگرافیک
 • آزادراه تهران – شمال از امروز تا سه‌شنبه مسدود می‌شود
 • چرا کشتی‌های چینی وارد بنادر ایران نمی‌شوند؟
 • سناریوهای احیای تجارت ایران و اروپا
 • دیوان محاسبات بدهی صداوسیما را برملا کرد
 • داعش مسوولیت حمله به مسجد فاطمیه قندهار را برعهده گرفت
 • تکواندوکاران ایران چهار طلای روز نخست را از آن خود کردند
 • گوجه فرنگی گران شد
 • پاکستان: تفاهم میان تهران و ریاض به نفع منطقه و جهان است
 • ۸۰۰ هزار ایرانی به درجاتی از معلولیت بینایی مبتلا هستند
 • سفر رابرت مالی به کشورهای خلیج فارس برای «بازگشت دوجانبه به برجام»
 • امام جمعه اهواز: باید برای بارش باران دعای طلب باران بخوانیم
 • اینستاگرام صفحه پرس تی وی را مسدود کرد
 • وزارت خارجه درباره توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام در افغانستان هشدار داد
 • چه کسانی از دانشگاه امام صادق راهی دولت شدند؟
 • پاشینیان ادعای تازه علی‌اف علیه ایران و ارمنستان را تکذیب کرد
 • سازمان جهانی بهداشت: لزوم تزریق دز سوم «سینوفارم» به افراد بالای ۶۰ سال
 • 11 مهر