استقبال بیشتر شهروندان از مترو پس از اجرای طرح جدید ترافیک

  • اجتماعی
  • چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۰۱
    کد خبر :278020

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از افزایش آمار مسافران این ناوگان پس از اجرای طرح جدید ترافیک خبرداد.

به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت با بیان اینکه اجرای طرح جدید ترافیک از روز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۷ باعث افزایش استفاده شهروندان از مترو شده است، گفت: طی روزهای اخیر مسافران متروی تهران در ایستگاه های محدوده طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد در مقایسه با هفته های گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نیز به منظور پاسخگویی به این اقبال شهروندان، ظرفیت پذیرش مسافر در خطوط خود را در حد امکان افزایش داده است .

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه از ابتدای هفته یک رام قطار به خط سه اضافه شده افزود: اینکار سبب افزایش ۲۵ هزار نفری ظرفیت روزانه این خط شده است ضمن اینکه در ۴ روز گذشته قطارهای فوق العاده در خطوط ۱ و ۲ متروی تهران هم اعزام شده اند تا خدمات بهتری به مسافران ارائه شود.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، نوبخت تصریح کرد: تعداد زیادی از ایستگاه های متروی تهران در مرکز شهر و در محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد قرار گرفته اند که زمینه مناسب برای استفاده از این حمل و نقل پاک به جای استفاده از خودرو شخصی را فراهم کرده است امیدوارم با تامین ناوگان و فرهنگسازی برای استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی بتوانیم ضمن کاهش ترافیک در زمینه کاهش آلودگی هوای پایتخت هم گام های موثری را برداریم.

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایان با اشاره به اینکه در آینده افزایش ظرفیت قطارها را خواهیم دا شت گفت: امیدواریم با استفاده بیشتر شهروندان از مترو شاهد افزایش مسافران این حمل و نقل پاک ایمن و سریع باشیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید