استعفای یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به دلیل جنگ غزه

    کد خبر :1075321
وزارت خارجه آمریکا جنگ غزه

«اندرو میلر»، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور اسرائیل و فلسطین، در جدیدترین قسمت از سلسله استعفاها از دولت جو بایدن، رئیس جمهور این کشور، با توجه به موضع این کشور در قبال جنگ اسرائیل در غزه استعفای خود را از سمتش اعلام کرد.

خبرگزاری آناتولی نوشت: «واشنگتن پست گزارش داد که میلر دلایل خانوادگی را برای استعفایش ارائه کرده و به همکارانش اطلاع داده که به مدت ۸ ماه است که خانواده خود را کم دیده است».

این روزنامه به نقل از میلر نوشت که حملات جاری در غزه همه را خسته کرده است و اگر به دلایل خانوادگی نبود، او ترجیح می‌داد در شغل خود باقی بماند و به مبارزه با دولتی که در مورد سیاست‌های غزه با آن اختلاف نظر داشت ادامه دهد.

میلر، یکی از حامیان طولانی مدت حقوق فلسطینیان، از رویکرد بایدن انتقاد کرد که وی آن را «آغوش خرس» در قبال حملات اسرائیل به غزه که ۸ ماه است ادامه دارد، خواند.

یکی از مقامات، که ترجیح داد نامش فاش نشود، به واشنگتن پست گفت که میلر همواره بر لزوم حمایت ایالات متحده از حقوق فلسطینیان و ایجاد یک کشور فلسطینی تاکید کرده است.

اما او خاطرنشان کرد که طرفداری از میلر، در حالی که در دولت بود، عموما آرام و متفکرانه بود.

به گزارش شفقنا؛ میلر، بلندپایه ترین مقامی که در سیاست گذاری اسرائیل و فلسطین در دولت بایدن دخیل است، استعفای خود را ارائه می کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید