استخدام 90 هزار نیرو در آموزش و پرورش

    کد خبر :1039958
استخدام معلم

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: قرار است آموزش و پرورش ۹۰ هزار نیرو جذب کند. از این تعداد قرار است ۱۰ هزار نیرو خدمت‌گذار ۲۰ هزار معلم پرورشی و ۶۰ هزار معلم جذب شود. مسئولان آموزش و پرورش باید بهمن و اسفند سال جاری فراخوان جذب نیرو را انجام دهند تا مابقی کارها انجام شود.

به گزارش دیده بان ایران، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جلسه اعضای این کمیسیون با مسئولان مربوطه در زمینه کمبود معلم، گفت: در جلسه اخیر کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش موضوع کمبود معلم بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه از سوی مسئولان مربوطه اعلام شد که قرار است تا آموزش و پرورش ۹۰ هزار نیرو جذب کند، گفت: که از این تعداد قرار است ۱۰ هزار نیرو خدمت‌گذار ۲۰ هزار معلم پرورشی و ۶۰ هزار معلم جذب شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: اعضای کمیسیون در این جلسه تاکید داشتند که این جذب نیروها زودتر انجام شود تا در سال تحصیلی آتی با کمبود معلم مانند سال جاری مواجه نشویم.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش باید بهمن و اسفند سال جاری فراخوان جذب نیرو را انجام دهند تا مابقی کارها انجام شود و نیروها برای سال تحصیلی آتی جذب شوند.

نماینده همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه این ۹۰ هزار نیرو بر اساس ماده ۲۸ اساس نامه دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد، گفت: به دلیل اینکه در دولت قبل جذب نیرو برای آموزش و پرورش از سوی دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان متوقع شده بود در چند سال اخیر با کمبود معلم مواجه شدیم که از طریق ماده ۲۸ و با برگزاری آزمون و جذب اشخاص با رشته تحصیلی مرتبط با معلمی، نیرو برای آموزش و پرورش جذب خواهند شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید