از کجا بفهمیم آب آشامیدنی آلوده است؟

    کد خبر :962815
ضرر-آلودگی-آب

بسیاری از ما تصور می کنیم کیفیت آبی که از شیر داخل سینک آشپزخانه مصرف می کنیم، کاملا مناسب است اما متاسفانه همیشه این گونه نیست. از آن جایی که شما هر روز در حال مصرف H2O هستید بنابراین باید مراقب باشید که بدنتان آسیب نبیند و وضعیت سالم خودش را حفظ کند اما از کجا بفهمیم آبی که مصرف می کنیم، مشکلی ندارد؟ علائمی مثل مزه هستند که می توانند برای شناسایی کیفیت آب موثر واقع شوند. اگر می خواهید بدانید که چگونه سالم بودن آب را شناسایی کنید.

اگر آب مزه فلز می داد، یعنی آلوده است

متخصصان بر این عقیده هستند که آب باید بی مزه باشد بنابراین وجود هرگونه مزه در آب نشان دهنده این است که یک جای کار مشکل دارد. البته بعضی از مطالعات به این قضیه اشاره کرده اند که وجود مزه فلز یا کمی تلخی علامت قطعی از این است که مواد شیمیایی وارد آب شده و اگر آبی که می نوشید مزه فلزی و کمی تلخی به همراه دارد، احتمال این که حاوی مواد مضر باشد، بسیار بالا است. حتی ممکن است داخل آن دارو، آفت کش یا مواد شیمیایی صنعتی هم ریخته شده باشد.

معمولاً رایج ترین فلز هایی که طعم آن ها داخل آب پیدا می شود، شامل آهن، سرب، زینک، منیزیوم یا مس است. بعضی از این مواد در مقدار کم بدون آسیب هستند اما وجود مقدار کمی از بعضی از آن ها بسیار سمی و آسیب زننده است. گاهی اوقات علت مزه فلز به دلیل وجود سیستم های تصفیه آب یا لوله کشی ها است و همچنین ممکن است علت آن سطح پایین ph در آب باشد. پس اگر هرگونه طعم غیر طبیعی را در آب تشخیص دادید، حتماً در سریع ترین زمان ممکن مشکل را بررسی کنید

همچنین باید ظاهر و بوی آب را بررسی کنید

مزه تنها چیزی نیست که برای بررسی کیفیت آب باید به آن توجه کرد. معمولاً متخصصان پیشنهاد می کنند که ظاهر را هم در تعیین کیفیت آب باید مورد بررسی قرار دهید. هر گونه رنگ غیرطبیعی یا بوی کلر یا سولفور را در آن شناسایی کنید.

آب پاک آشامیدنی همیشه تمیز، بدون رسوب، شفاف، بدون بو و بدون مزه است. تغییر در مزه یا بوی آب همیشه باید مورد توجه قرار بگیرد و همچنین می توانید از کسی که از منبع آب خبر دارد، سوال کنید. همچنین اگر یکی از اعضای خانواده بعد از نوشیدن آب بدون هیچ دلیل موجهی بیمار شد، حتماً باید آب را آزمایش کنید.

خوردن آب آلوده اثرات منفی طولانی مدتی برای سلامتی بدن دارد

خوردن آب آلوده فقط باعث دل درد نمی شود. بلکه قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی از طریق نوشیدن آب می تواند عاملی برای مشکلات سلامتی در کوتاه مدت و بلند مدت باشد و قرار گرفتن در معرض دوز بالای مواد شیمیایی، عاملی برای مشکلات رنگ پوست یا مشکلات سیستم عصبی، آسیب دیدگی عضو بدن و مشکلات جنسی خواهد بود و حتی ممکن است فرد را به وضعیت و مشکلات مزمن و بلند مدت مثل سرطان دچار کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید