ارسال ۶۳۰ تُن مواد غذایی به مناطق سیل‌زده سیستان‌و‌بلوچستان / لیست اقلام مورد نیاز

ارسال ۶۳۰ تُن مواد غذایی به مناطق سیل‌زده سیستان‌و‌بلوچستان / لیست اقلام مورد نیاز

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارسال ۶۳۰ تُن مواد غذایی به مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: واریز وجوه نقدی به حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور برای اهدای کمک‌ها در نظر گرفته شده است.

مرتضی سلیمی با اشاره به حضور فعال امدادگران جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از زمان وقوع سیل در روستاهای سیستان و بلوچستان امدادرسانی آغاز شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از هفته گذشته تا به امروز محموله‌هایی شامل مواد غذایی و سایر اقلام بهداشتی و پتو به مناطق سیل‌زده ارسال شده است که بر اساس آمار 200 تُن مواد غذایی از طریق هوایی و 430 تُن نیز از طریق زمینی به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

 

سلیمی درباره اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان نیز گفت: مهمترین اولویت‌های مورد نیاز در مرحله امدادرسانی و بازتوانی در مناطق آسیب‌دیده برای مشارکت هدفمند و اهداء مستقیم به جوامع آسیب در خوراکی‌ها شامل آرد، حبوبات، انواع کنسرو، مواد پروتینی، روغن، برنج، ماکارونی، سویا، چای و اقلام غیرخوراکی شامل پتو، زیرانداز، پشه‌بند، ملافه و پارچه، پلاستیک ضخیم، طناب و اقلام بهداشتی از جمله صابون، پودرهای شوینده، لباس زیر، اقلام بهداشت فردی است.

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمان، فارس و یزد به عنوان‌ استان‌های معین و امدادی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان انتخاب شده‌اند و براساس برنامه‌ریزی امداد‌رسانی به سیل‌زدگان تا بازگشت به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

سلیمی همچنین درباره زمان امداد‌رسانی به سیل‌زگان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده این روند ادامه داشته باشد.

 

به گزارش تسنیم ،وی با اشاره به روش‌های کمک به سیل‌زدگان خاطرنشان کرد: واریز وجوه نقدی به حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور، واریز به شماره کارت‌های 6104337999999996 نزد بانک ملت و 5894631850259730 نزد بانک رفاه کارگران، کد دستوری #١١٢* از راه‌های جمع آوری کمک‌های نقدی است علاوه بر اینکه جمعیت هلال احمر آمادگی جمع آوری اقلام غیرنقدی شامل انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی را دارد و هموطنان می‌توانند از طریق دفاتر این جمعیت کمک‌های غیر نقد خود را اهدا کنند.