ادعای فایننشال تایمز: مقامات ایرانی و عربستان سعودی در بغداد مذاکره کرده‌اند

    کد خبر :802705
ادعای فایننشال تایمز: مقامات ایرانی و عربستان سعودی در بغداد مذاکره کرده‌اند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که مقامات ایرانی و عربستان سعودی در بغداد دیدار و گفت وگو کرده‌اند.

فایننشال تایمز به نقل از یک مقام دولتی نوشت این مذاکرات در 9 آوریل (20 فروردین) در بغداد صورت گرفته و اولین مذاکراه مهم دو طرف از سال 2016 است که نتیجه آن مثبت بود.

بنابر گفته وی، ریاست هیئت سعودی به عهده خالد بن علی الحمیدان رئیس اطلاعات بود و قرار است دور دیگری از گفتگوها در هفته آینده برگزار شود.

بر اساس این گزارش، روند مذاکره میان مقامات ایرانی و عربستانی، توسط مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تسهیل می‌شود که ماه گذشته با محمد بن سلمان ولعیهد سعودی در ریاض گفتگو کرد.

این روزنامه آمریکایی هدف از این مذاکرات را اصلاح روند روابط میان دو کشور اعلام کرد و مدعی است مرحله اول مذاکرات در ماه جاری میلادی در پایتخت عراق انجام شده است.

به نوشته این روزنامه آمریکایی دور اول این مذاکرات درباره موضوع یمن و آنچه حملات انصارالله به عربستان خوانده شده بحث و گفت‌وگو شده که بر اساس گزارش این رسانه این دور از مذاکرات مثبت بوده است.

با این وجود، یک مقام ارشد سعودی هرگونه گفتگو با ایران را تکذیب کرد و دولت های عراق و ایران در این باره توضیحی ندادند.

به گزارش تسنیم، اما یک مقام ارشد عراقی و یک دیپلمات خارجی مذاکرات را تأیید کردند. این مقام عراقی همچنین افزود که بغداد “کانال های ارتباطی” بین ایران و مصر و ایران و اردن را نیز تسهیل کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید