اختلافات داخلی، مهم ترین مشکل امروز کشور

  • سیاسی
  • چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۸:۳۴
    کد خبر :950982

نماینده تبریز در مجلس گفت: همه ما مقصر هستیم زیرا طوری رفتار کردیم که نتیجه آن، وضعیت فعلی است و به جای اینکه واقعیت را تحلیل و برای آن راه حل ارائه دهیم، همچنان دنبال دشمن خارجی هستیم. با همین دست فرمان ادامه دهیم، روز به روز وضعیت بدتر خواهد شد.

 مسعود پزشکیان در خصوص ضرورت های توجه به گفت‌وگوی ملی، گفت: مهمترین مشکل مملکت ما در قدم اول، اختلاف های داخلی خودمان است؛ بنابراین وحدت و انسجام داخلی پیش نیاز همه این کارها است و وحدت اینگونه به دست نمی آید که گروه و جریانی، اختلافات موجود را جهت تسویه حساب های گروهی و جناحی خودشان مستمسک قرار دهند و طرف مقابل را مقصر جلوه دهند.

وی افزود: همه ما مقصر هستیم زیرا طوری رفتار کردیم که نتیجه آن، وضعیت فعلی است و به جای اینکه واقعیت را تحلیل و برای آن راه حل ارائه دهیم، با مردم صادقانه صحبت کنیم و اشتباهاتمان را بپذیریم، همچنان دنبال دشمن خارجی هستیم اما مشکلات اینگونه حل نمی شود. بنابراین باید واقعیت ها را درست ببنیم و بعد با کسانی که دلسوز مملکت و نظام هستند صحبت کنیم و راه حل هایی که ممکن است مطابق سلیقه ما و نظام نباشد را بپذیریم.

آقای پزشکیان در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون نتوانستیم« گفت‌وگوی» ملی را در جامعه، عملی کنیم، گفت: چون تصور می کنیم دعوای قدرت مطرح است؛ درواقع چون من دلم می خواهد در قدرت بمانم بنابراین شما را حذف می کنم زیرا ماندن شما در قدرت شاید باعث شود من در قدرت نباشم؛ متاسفانه مردم، اسلام و دین مطالبی هستند که در زبان ما وجود دارند و اگر انطور که خدا و قرآن و اسلام گفته بود عمل می کردیم، مردم ما گرسنه و گرفتار نبودند و مشکلات سیاسی و اجتماعی نداشتیم. بنابراین ما انطور که خدا و پیغمبر گفته، عمل نکردیم که این مشکلات پیش آمده است .

وی با تاکید بر توجه به وحدت و انسجام ملی، گفت: قدم اول حل مشکلات این است که وحدت و انسجام داخلی را کلید بزنیم اما نمی دانم این کار امکان پذیر است یا نه زیرا افرادی که الان در قدرت هستند باید بپذیرند مشارکت همگانی را ایجاد کنند نه حذف همگانی؛ زیرا حذف همگانی وضعیت را بدتر خواهد کرد و اگر با همین دست فرمان ادامه دهیم روز به روز وضعیت بدتر خواهد شد. آنهایی که در قدرت هستند و می خواهند در قدرت بمانند باید مشارکت و رضایت مردم را داشته باشند در غیر اینصورت با معضل مواجه خواهیم شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید