اختلاس ۲۱ میلیارد تومانی سه مدیر در سازمان میادین میوه و تره‌بار

    کد خبر :981420
اختلاس ۲۱ میلیارد تومانی سازمان میادین میوه و تره‌بار

«ناصر امانی» عضو شورای شهر تهران از اختلاس در سازمان میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت: « سه نفر از مدیران فعلی زیرمجموعه سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری دست به اختلاس زده اند. همانطور که خود مدیرعامل هم در پاسخ به سوال من توضیح داد، گفت که سه نفر بوده‌اند که به اسناد و سیستم‌های مالی سازمان دسترسی داشتند و با کارسازی و سندسازی قصد داشتند که 21 میلیارد تومان جا به جا کنند.» وی ادامه داد: «حدود 7 میلیارد به حساب‌هایشان منتقل می‌کنند اما بعد مطلع و با آن‌ها برخورد و از مسئولیت کنار گذاشته می‌شوند. آنطور که مدیر سازمان میوه و تره بار اعلام کردند، مبالغ را هم برگردانده‌اند.»

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در بررسی بودجه سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: «خبری از اختلاسی در حدود هشت میلیارد تومانی در این سازمان داریم و در حالی این اختلاس رخ داده که آقایان موضوع را به ما اعلام نکرده و ما خودمان به این مساله پی بردیم».

ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هم در واکنش به صحبت‌های امانی در خصوص اختلاس هشت میلیارد تومانی در این سازمان گفت که «این اختلاس برای دوره ما نبوده و برای یکی از معاونین سابق بوده که ما به محض مطلع شدن موضوع وی را از سمت خود برداشتیم و شخص معاون نیز خود این کار را انجام نداده بود؛ بلکه سه نفر از افرادی که توسط این فرد منصوب شده بودند اقدام به اختلاس به مبلغ ۶.۵ میلیارد تومان کرده بودند.»

«ناصر امانی» عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با سایت بهارستان ایران در پاسخ به اینکه چه کسانی چنین خلافی را انجام داده‌اند، گفت: «اسامی را ندارم ولی می‌دانم سه نفر از مدیران زیرمجموعه سازمان بوده‌اند. همانطور که خود مدیرعامل هم در پاسخ به سوال من توضیح داد، گفت که سه نفر بوده‌اند که به اسناد و سیستم‌های مالی سازمان دسترسی داشتند و با کارسازی و سندسازی قصد داشتند که 21 میلیارد تومان جا به جا کنند.»

وی ادامه داد: «حدود 7 میلیارد به حساب‌هایشان منتقل می‌کنند اما بعد مطلع و با آن‌ها برخورد و از مسئولیت کنار گذاشته می‌شوند. آنطور که مدیر سازمان میوه و تره بار اعلام کردند، مبالغ را هم برگردانده‌اند.»

امانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا همانطور که مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار عنوان کرده است، این تخلف در دوران مدیریت قبلی رخ داده است، گفت: «خیر، در همین دوره بوده و من اسنادش را هم دارم. مطمئن باشید مربوط به همین دوره است.»

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید