اختلاس یک شرکت دولتی با کمک‌ اراذل و اوباش

    کد خبر :969756
اختلاس شرکت دولتی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برملاشدن اختلاس یک شرکت دولتی که مدیران سابق این شرکت برای مخفی نگه‌داشتن این اختلاس از اراذل و اوباش کمک گرفته بودند، خبر داد.

سردار حسین رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به جدیدترین پرونده درگیری اراذل و اوباش که توسط مأموران پلیس پایتخت به سرانجام رسیده است، اظهار کرد: یکی از هلدینگ‌های بزرگ کشور که 50 تا 60 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند با تغییر گروه مدیریتی خود درگیر موضوع اختلاس مالی می‌شود.

وی افزود: ماجرا از آن قرار است که گروه مدیریتی قبلی هنگامی که جابه‌جا می‌شوند، رقم 150 تا 2 هزار میلیارد تومان را اختلاس می‌کنند و هنگامی که مدیران جدید از این موضوع باخبر می‌شوند، مدیران قبلی اقدام به تهدید و ترساندن آنها با کمک گرفتن از اراذل و اوباش می‌کنند.

اجیرکردن اراذل و اوباش نیابتی در 3 استان

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: مدیران قبلی با اجیر کردن اراذل و اوباش نیابتی در سه استان در شرق، شمال و غرب کشور کار تهدید کردن مدیران جدید را آغاز می‌کنند و رقم‌های میلیونی را برای اینکه این مدیران را از سر راه خود بردارند، هزینه می‌کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال قرار می‌شود هر سوژه‌ای را که این اراذل از سر راه بردارند و یا وادار به سکوت کنند رقم 80 میلیون تومان وجه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه این اراذل خانه مدیر فعلی را به آتش می‌کشند، گفت: این افراد پسر یکی دیگر از مدیران را که حدوداً 26 سال دارد به‌قصد مرگ کتک می‌زنند و با قمه به او حمله می‌کنند اما خوشبختانه این فرد به‌خلاف اینکه 15 سانت از قمه در قلبش فرو رفته بود زنده می‌ماند.

آتش‌زدن خودروی منشی شرکت

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: همچنین خودروی منشی شرکت را که از تمام جزئیات و موارد مالی و رابطه‌های پنهان این شرکت باخبر بوده است به آتش می‌کشند و یک نفر از کارکنان شرکت را هم در غرب تهران مورد اصابت ضربات قمه قرار می‌دهند.

رحیمی با بیان اینکه در مجموع این اراذل و اوباش اجیرشده 4 سوژه را مورد حمله قرار می‌دهند و خسارت وارد می‌کنند گفت: به‌دلیل حساسیت موضوع عملیات دستگیری این اراذل باید به‌صورت همزمان در سه استان و در یک زمان مشخص‌شده انجام می‌شد.

وی ادامه داد: به همین منظور یک عملیات 40دقیقه‌ای به‌صورت همزمان در سه استان کشور انجام شد و تمامی این گروه اراذل و اوباش دستگیر شدند.

اراذل و اوباش این پرونده لیدرهای اراذل و اوباش سطح‌یک تهران هستند

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا این اراذل دارای سابقه‌های کیفری هستند یا خیر، گفت: این افراد هدایتگران و لیدرهای اراذل و اوباش سطح‌یک تهران هستند.

به گزارش تسنیم، رحیمی در پایان گفت: اراذل و اوباش دستگیرشده به جرم خود اعتراف کرده‌اند و وکلای مدیران جدید در حال پیگیری و تکمیل اسناد و مدارک اختلاس هستند و جزء‌به‌جزء پرونده در اختیار دستگاه قضایی برای پیگیری‌های بعدی قرار گرفته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید