احتمال تعطیلی شهر‌های قرمز مازندران

    کد خبر :729437
احتمال تعطیلی شهر‌های قرمز مازندران

احمد حسین زادگان استاندار مازندران در جلسه مقابله با کرونا در آمل با اشاره به آخرین جلسه ستاد کرونا در مازندران به تحلیل وضعیت شهر‌های قرمز در شهر‌های آمل، بابل، بهشهر و نوشهر از نظر کرونا پرداخت و گفت: پیشنهاد اصلی ستاد مقابله با کرونا تعطیلی چند روزه واحد‌های تجاری، رفاهی و خدماتی و نیز خلوت‌تر شدن شهر‌های قرمز استان بود.

او با بیان اینکه در کنار درخواست تعطیلی برای شهر‌های قرمز، پیشنهاد شده تا محدودیت‌های مشابه نیز در شهر‌های همجوار که در وضعیت نارنجی قرار دارنداعمال شود، افزود:مقرر شد شهرداری آمل نیز همانند گذشته با تمامی امکانات و ظرفیت خود هر روز ایستگاه‌های تاکسی، اتوبوس و ناوگان حمل و نقل در سطح شهر را ضدعفونی و گندزدایی کند.

حسین زادگان همچنین از فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل خواست با توان نیرو‌های بسیجی محلات و روستا‌ها و همکاری گروه‌های مردمی در تولید ماسک و مواد ضدعفونی دست و سطوح پای کار بیایند.

او با اشاره به محیط‌های بسته به عنوان مهمترین فاکتور برای گسترش کرونا ،گفت: به هر شکلی باید از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک جلوگیری کرد.

استاندار مازندران، افزود: مازندران در دو هفته اخیر شرایط متفاوتی را تجربه کرده است؛ در ۱۰ روز اخیر همه شاخص‌ها از جمله میزان ابتلا، تعداد مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی، آمار مراجعان سرپایی، موارد تست مثبت و بستری در بخش‌های عادی و ویژه با افزایش روبرو بوده است.

حسین زادگان شرایط شهرستان آمل را از نظر بیماری کرونا ناپایدار، سخت و شکننده تلقی کرد و با اشاره به این که با سیر جدیدی از بیماری روبرو خواهیم بود، گفت: در روز‌های اخیر علاوه بر افزایش تعداد مراجعان بیمارستانی شاهد تنوع گسترده‌تر علایم بیماری مراجعان هستیم.

او با اشاره به اینکه بیمارستان‌های آمل به لحاظ قرار گرفتن در میان شهر‌های مرکز استان، به بیماران ارجاعی شهر‌های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه می‌کند، به رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران دستور داد تا تمهیدات لازم برای افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی برای حجم بالای بیماران کرونایی پیش بینی کند و همزمان برخی عمل‌های غیرضرور را به چند هفته تاخیر بندازد.
درخواست برای لغو سفر به مازندران
حسین زادگان استاندار مازندران، با بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی و شیوع بالای کرونا، شهر‌های استان اصلا شرایط پذیرایی مسافران مناطق مختلف کشور را ندارد،گفت: البته امکان بستن کامل جاده‌های ارتباطی به مازندران با توجه به چرخه و حیاط اقتصادی وجود ندارد، اما برخی محدودیت‌های گذشته در جاده‌های استان اعمال خواهد شد.

حسین زادگان تغییر الگوی رفتاری در شهر‌های مازندران را به دلیل مزمن و فرسایشی بودن ماهیت بیماری و تا حدی کمرنگ شدن شیوه نامه‌های بهداشتی دانست که می‌تواند زنگ خطر قابل توجهی باشد و افزود: هدف ما ایجاد یک راهبرد جامع برای حساسیت زایی مجدد آحاد شهروندی است.

احسین زادگان با تاکید بر ضرورت بازنگری در اعمال محدودیت‌ها افزود: با توجه به مسایل اقتصادی و معیشتی طراحی الگو‌های مداخله‌ای و محدود شونده به نحوی باید باشد که به وضعیت اقتصادی متعارف تا حد امکان آسیب وارد نشود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، استاندار مازندران، مهمترین فاکتور برای گسترش کرونا را محیط‌های بسته دانست و گفت: به هر شکلی باید از تجمع افراد در محیط‌های بسته، مسقف و کوچک بدون داشتن تهویه مناسب و نیز برپایی مراسم عروسی در تالار، باغ و حتی در منزل که باعث تجمع افراد می‌شود تحت هر شرایطی جلوگیری کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید