احتمال بارش تگرگ و آبگرفتگی در شمال تهران

  • اجتماعی
  • یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۳۴
    کد خبر :275826

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران از احتمال بارش تگرگ و آبگرفتگی از عصر امروز در شمال تهران خبر داد.

صمیم روزبهانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی از وضعیت جوی تهران اظهارکرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی از وضعیت جوی استان تهران در سه روز آینده وضعیت جوی استان تهران، کمی ابری گاهی با وزش باد و در بعضی ساعات به خصوص بعد از ظهر و اوایل شب همراه با افزایش ابر و افزایش باد و همچنین در بعد از ظهر امروز و روز سه شنبه همراه با رگبار باران با احتمال رعد و برق خواهد بود.

وی با بیان اینکه در پیگیری انجام شده با اداره کل هواشناسی استان تهران، وقوع طوفان موقتی و وزش باد شدید و رگبار باران در نیمه شمالی شهر تهران پیش بینی می شود، گفت: در همین راستا توصیه می‌شود برای جلوگیری از خطرات احتمالی تمهیدات لازم از سوی دستگاه های امدادی و شهروندان پیش بینی شود.

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران همچنین با اشاره به اخطاریه شماره پنج اداره کل هواشناسی استان تهران، گفت: از بعدازظهر امروز تا اوایل شب با شکل گیری سامانه همرفتی رگبار و رعد و برق، تندباد موقتی و احتمال رخداد تگرگ در مناطق شمالی تهران پیش بینی می‌شود. بنابراین احتمال آبگرفتگی در سطح شهر و همچنین شکل گیری روان آب و سیلاب ناگهانی وجود دارد.

روزبهانی افزود: در همین راستا به شهروندان توصیه می شود که از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید