با حضور رئیس جمهور؛

اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در تهران آغاز شد

    کد خبر :626820

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، با حضور رئیس جمهور، در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

 

محسن اسدی لاری دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی، صبح سه شنبه در مراسم آغاز به کار اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در تهران، به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین گردهمایی بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی نام برد و گفت: موضوعات مهم بهداشتی در سطح کشورهای منطقه در قالب اسناد مورد بررسی قرار می‌گیرند و خروجی این اسناد در قالب قطعنامه، نقشه راه، تصمیمات و اقدامات مصوب و برنامه عملیاتی به کشورها جهت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در سطوح کشوری ارائه می‌شود که به موجب آن کشورهای عضو، خود را متعهد به اجرای مفاد آن اسناد می‌دانند.

 

وی خاطرنشان کرد: این اجلاس با همراهی سازمان جهانی بهداشت و با حضور رئیس سازمان جهانی بهداشت در تهران و نمایندگان کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی شامل افغانستان، بحرین، جیبوتی، مصر، ایران، عراق، اردن، کویت، لبنان، لیبی، مراکش، عمان، پاکستان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سومالی، سودان، سوریه، تونس، امارات متحده عربی و یمن در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش مهر، احمد المنظری مدیرکل دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، در سخنانی به وضعیت بحرانی منطقه و مشکلات و چالش های حوزه سلامت در منطقه اشاره کرد و گفت: ما باید بتوانیم به دور از تنش های سیاسی، شرایط بهداشتی و درمانی مطلوب را برای مردم منطقه فراهم کنیم.

 

وی افزود: دیروز مذاکرات بسیار خوبی با کشورهای مختلف داشتیم و در روزهای آینده نیز موضوعات مهم بهداشتی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

المنظری ادامه داد: در این دوره از اجلاس، از تجهیزات الکترونیکی برای حفظ محیط زیست بهره مند خواهیم شد و امیدواریم که با همکاری همه کشورهای عضو، بتوانیم در راستای تحقق شعار «سلامت برای همه توسط همه» گام برداریم.

 

وی افزود: برای اهداف ۲۰۲۳ نقشه هایی ترسیم شده و تلاش های زیادی انجام شده تا گام های عملی برای تحقق این اهداف برداریم.

 

بنابراین، باید با همیاری و همکاری، تلاش کنیم همه شهروندان از خدمات بهداشتی و درمانی بدون تبعیض و محدودیت، بهره مند شوند.

 

جمهوری اسلامی ایران برای چهارمین بار میزبان این اجلاس مهم منطقه ای است.

 

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید