اتصال مترو به منطقه ۲۲ در اولویت اقدامات شهرداری است

    کد خبر :686817

پیروز حناچی شهردار تهران در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های مدیریت شهری در منطقه ۲۲ با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: این روز، روز بانوان کشور و گرامیداشت مقام زن و مادر است. مادرانی که اگر در این مملکت افتخاری هست به واسطه دامن پربرکت و پر مهر آنهاست. همچنین یاد امام راحل و شهیدان به خصوص شهید سلیمانی و هموطنانی که در حادثه هواپیما به رحمت خدا رفتند گرامی می‌داریم.

شهردار تهران با اشاره به حضور محمدرضا عارف در آیین افتتاح، گفت: به آقای عارف خوش آمد می گویم؛ حضور ایشان در جمع همکاران ما مایه دلگرمی است.

به گزارش مهر،حناچی اضافه کرد: منطقه‌های ۲۲ و ۲۱ آخرین مناطقی هستند که طبق طرح جامع به پهنه شهر تهران پیوستند؛ منطقه ۲۱ حدود سال ۸۲ و این منطقه هم بعد از ۸۶ عملاً به شکل سنگین زیر بار رفت. ولی هر دو در طرح جامع اول و دوم تهران دیده شده بودند ولی این اتصال و واگذاری به تعویق افتاده بود. بعد از ۸۶ اتفاقی که در این منطقه افتاد موضوعی است که بعدها باید درباره آن بنویسیم و تحلیل کنیم که چرا این اتفاق برای آخرین فرصت‌های تهران افتاد و این منطقه به این شکل در آمد.

وی افزود: این بخش‌ها آخرین فرصت‌های باقی مانده برای تهران هستند و قبلاً در این منطقه استادیوم آزادی، باغ گیاه شناسی آزادی و خرگوش دره و دو پروژه عظیم ایران مال و هزار و یک شب اجرا شده بود، به هر صورت طرح تفصیلی در توسعه این منطقه مورد بی مهری قرار گرفت.

حناچی به افتتاح قطعه یک بزرگراه تهران شمال اشاره کرد و گفت: قبل از آغاز سال جدید افتتاح بزرگراه تهران شمال را داریم که ما هم تلاش می‌کنیم این پروژه افتتاح شود؛ با افتتاح این قطعه فاصله منطقه ۲۲ تهران با شهرستانک به ۳۰ دقیقه کاهش خواهد یافت.

شهردار تهران در ادامه به دریاچه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های طرح تفصیلی برای منطقه ۲۲ همین دریاچه است. ما سالانه ما در همین فصل آبگیری دریاچه را آغاز می‌کنیم و تصفیه خانه عظیمی این آب را با کیفیت نگاه می‌دارد؛ همکاران من تلاش می‌کنند این آب از طریق رودخانه کن جریان بیابد و ایستا نشود.

وی تاکید کرد: منطقه ۲۲ آخرین ذخایر طبیعی را به خود اختصاص داده است، دلیلش به مسائل زمین شناسی بر می‌گردد. جالب است که بدانید منطقه ۲۲ کم آب ترین منطقه تهران است و سطح آب‌های زیرزمینی آن به شدت پایین است.

شهردار تهران با بیان اینکه «تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌ها برای حل مشکلات این منطقه استفاده کنیم» گفت: یکی از مشکلات این منطقه ایجاد بارگذاری بیش از حد در سطوح مسکونی است مطمئناً اگر شهروندان در همه برج‌های در حال ساخت در این منطقه ساکن شوند مشکلات، بیشتر خود را نشان می‌دهد، چون خدمات محلی به اندازه ساختمان‌ها توسعه نیافته است و پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد برای افزایش خدمات در این منطقه است تا این منطقه از آشفتگی رها شود.

حناچی به پروژه‌های نیمه کار شهر تهران اشاره کرد و گفت: تا پایان سال اکثر پروژه‌های بزرگ باقی مانده افتتاح می‌شود، پروژه زیرگذر گیشا، مرکز همایش‌های رازی در کنار برج طغرل، خانه اتحادیه و کمربندی شهید رستگار هم به مراحل آخر رسیده است و فرصت فراهم می‌شود که نسل جدیدی از پروژه‌ها با هدف توسعه قلمروی عمومی طراحی شود و امیدوارم پروژه‌های جدید مورد رضایت مردم باشد.

وی ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها، حاصل یک مسابقه در پهنه جنوبی دریاچه خلیج فارس است که اتصال پیاده و دوچرخه به از دریاچه به پارک چیتگر را با نگاه معمارانه فراهم و پهنه جنوبی دریاچه را بهتر می‌کند.

شهردار تهران افزود: یکی از مسائل مغفول در منطقه ۲۲ اتصال منطقه به شبکه مترو است. از خط ۹ و ۱۰ این اتصال برقرار می‌شود و همچنین اتصال خط ۱۰ به انتهای خط ۶ که نزدیک ترین خط در حال حاضر به منطقه است در دستور کار قرار دارد. به هر حال اتصال این منطقه به مترو در اولویت اقدامات شهرداری است. اگر خدمات این چنینی ایجاد نشود و نیازهای محلی مردم به طور کامل تامین نشود افراد مجبور می‌شوند از خودروی شخصی استفاده کنند و این کار به صلاح هیچکس نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید