همزمان با تهدید پرس تی وی به قطع پوشش آمریکا؛

آی فیلم انگلیسی از پاک ست و گالکسی 19 قطع می شود

    کد خبر :723700

در حالی که گالکسی 19 به شبکه پرس تی وی اخطار داده در صورت عدم پرداخت بدهی های قبلی، این شبکه را قطع می کند، دو ماهواره گالکسی 19 و پاک ست به کانال انگلیسی آی فیلم هم هشدار دادند تا جمعه 19 ژوئن (30 خرداد) بدهی خود را به این ماهواره ها پرداخت کند. در غیر این صورت آی فیلم انگلیسی از هر دوی آنها قطع می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، گالکسی 19 به طور همزمان شبکه پرس تی وی را هم به قطع پخش در تاریخ یاد شده تهدید کرده است.

پیش از این شبکه الکوثر از ماهواره یوتل ست و کانال اردوی شبکه سحر از پاک ست قطع شده اند و رادیو دری معاونت برون مرزی هم امکان پخش خود از طریق موج اف ام را در افغانستان از دست داده است.

دلیل همه این قطعی ها تراکم بدهی ارزی تسویه نشده صداوسیما به پخش کننده های شبکه های برون مرزی رسانه ملی عنوان شده است که در روزهای گذشته از سوی چهره های مختلف سیاسی، فرهنگی و … مورد اعتراض قرار گرفته است. همچنین بیش از 110 تن از نمایندگان مجلس و فعالان فرهنگ و رسانه و اساتید دانشگاه ها در بیانیه روز شنبه خود از نهادهای تصمیم گیر و اجرایی در مورد تخصیص بودجه ارزی به صداوسیما خواسته اند تمهیدی برای رفع این معضل بیندیشند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید