آیا دودی کردن شیشه خودروها گارانتی را باطل می کند؟

    کد خبر :1023501
دودی کردن شیشه خودروگارنتی

استفاده از کف پوش سه بعدی یا دودی کردن شیشه خودرو باعث ابطال گارانتی خودرو می شود؟

حمید محله ای تاکید کرد اینکه گفته می‌شود اگر شیشه خودروها دودی شود یا اگر در خودرو کفی سه بعدی نصب شود، گارانتی را قبول نمی‌کنند اصلاً صحت ندارد و شاید شوخی باشد، اما اگر شکایتی باشد به طور حتم رسیدگی خواهد شد.

این مدیر صمت در ادامه به سامانه خودرویی جدیدی اشاره کرد که شرکت های خودروساز باید در آن سامانه وارد شوند.

آن طور که محله ای گفت این سامانه ملی گارانتی نام دارد و خودروسازان موظف هستند تا پایان مهر 1402 وارد این سامانه شوند.

مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت گفت خودرو به سامانه گارانتی اضافه شده اما هنوز شرکت های خودروساز به این سامانه نپیوسته اند.

البته بر اساس اظهارات این مدیر صمت خودروسازان داخلی در فرایند کار قرار گرفته‌اند و باید شبکه خود را معرفی کنند تا ارزیابی و تأیید شده و در سامانه درج شود.

این مدیر صمت خاطر نشان کرد عدم حضور آنها در این سامانه نشانه نداشتن گارانتی خودرو نیست، بلکه خودروهای داخلی تا ۶۰ هزار کیلومتر یا سه سال گارانتی دارد.

شرکت های خودروساز در حال حاضر موظف هستند تا محصولات خود را به مدت سه سال یا 60 هزار کیلومتر ( هر کدام زودتر سر برسد) گارانتی کنند. محله ای گفت در این سه سال خدمات رایگان ارائه و پس از آن خدمات پس از فروش با گرفتن مبالغی انجام می‌شود.

به گزارش اکو ایران،براساس اظهارات محله ای علاوه بر خودروسازان بزرگ، خودروسازان خصوصی نیز باید نسبت به حضور در سامانه ملی گارانتی اقدام کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید