آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان تهران شیوع پیدا نکرد

    کد خبر :785208
آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان تهران شیوع پیدا نکرد

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در استان تهران را منتفی اعلام کرد.

محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست استان تهران با اشاره به وضعیت سلامت پرندگان مهاجر در این استان، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، هیچ موردی از وجود آنفلوآنزای حاد پرندگان و یا بیماری دیگری در پرندگان مهاجر استان تهران مشاهده نشده است.

وی اضافه کرد: بعضا موارد مشکوکی از ابتلای پرندگان مهاجر در استان تهران به آنفلوآنزای فوق حاد مشاهده شده که پس از انجام آزمایش‌های مربوطه، نتایج منفی بوده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه امسال حدود 30 گونه پرنده از مناطق سردسیر به استان تهران مهاجرت کرده‌اند، اظهار کرد: غاز پیشانی سفید بزرگ، اردک سربلوطی، خوتکا، اردک سر سبز، خروس گلی از جمله این پرندگان مهاجر به استان تهران هستند.

کرمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای سرشماری پرندگان مهاجر در استان تهران، تصریح کرد: در سال جاری، 9 تالاب و آبگیر فصلی، دریاچه‌ها و دریاچه‌های پشت سدهای لتیان، ماملو، نمرود، درده و فشافویه و نیز دریاچه‌ چیتگر و همین طور تالاب‌های قمرآباد، بندعلی‌خان و عشق‌آباد، پایش‌هایی انجام شده است که پایش‌ها به طور مداوم ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در دریاچه‌ها و تالاب‌‌های استان تهران منتفی است، گفت: در بازه زمانی 12 دی تا 12 بهمن، پایش‌های مستمری درباره وضعیت بیماری و سرشماری پرندگان مهاجر در دریاچه‌ها و تالاب‌های استان تهران انجام شد که تعداد این پرندگان، بیش از 23 هزار پرنده سرشماری شد، البته تعداد این پرندگان با توجه به وضعیت مهاجرت‌پذیری پرندگان، افزایش می‌یابد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اینکه شاهد آب و هوای معتدل‌تری نسبت به سال گذشته در استان تهران هستیم، تعداد پرندگان مهاجر افزایش یافته است، البته در سال جاری نیز سایت‌های سرشماری محیط زیست استان تهران افزایش یافته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید