آمریکا: تصمیم درباره بازگشت به مذاکرات برجامی بر عهده ایران است

    کد خبر :843795
آمریکا: تصمیم درباره بازگشت به مذاکرات برجامی بر عهده ایران است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش خواستار از سرگیری مذاکرات احیای برجام در سریع‌ترین زمان ممکن است ولی این روند نمی‌تواند برای مدت نامحدود ادامه پیدا کند.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که کشورش خواستار از سرگیری مذاکرات احیای برجام در سریع‌ترین زمان ممکن است ولی این روند نمی‌تواند برای مدت نامحدود ادامه پیدا کند.

وی افزود که همچنان بر این باور هستیم که برجام مطمئن‌ترین ابزار برای راستی‌آزمایی دائمی برنامه هسته‌ای ایران است.

پرایس همچنین با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس، گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران را «نگران‌کننده» خواند و گفت که به‌کارگیری فناوری پیچیده‌تر توسط ایران و افزایش دانش این کشور در نتیجه برنامه‌ هسته‌ای کنونی «که مطابق با توافق هسته‌ای برجام نیست»، مزایای اصلی برجام را بی‌اثر می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که هنوز به نقطه‌ ترک مذاکرات وین درباره برجام نرسیده‌ایم و همچنان معتقدیم که بازگشت متقابل به اجرای تعهدات قابل دسترسی و امکان‌پذیر است و تا زمانی که تلاش برای دستیابی به آن در خدمت منافع ما باشد، آن را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، وی درباره احتمال عدم بازگشت ایران به مذاکرات برجامی، گفت که این تصمیمی است که مقام‌های این کشور باید بگیرند و در مورد آن تصمیم اطلاع بدهند. تا جایی که می‌دانیم آنها هنوز چنین تصمیمی نگرفته‌اند و قطعا آن را منتقل هم نکرده‌اند. پس نمی‌خواهم درباره چیزی که هنوز وجود ندارد، اظهارنظر کنم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید