آمریکا در بازار ارزهای مجازی از دیگر کشورها عقب مانده است

    کد خبر :646554

یک کارشناس اقتصادی می‌گوید در حالی که آمریکا همچنان رویکرد یکسانی نسبت به بازار ارزهای مجازی در جهان ندارد اما به نظر می‌رسد مردم این کشور نگاه مثبتی به این قضیه پیدا کرده و حتی از دولت جلو زده‌اند.

به نقل از راشاتودی، در حالی که بانک مرکزی آمریکا و بانک‌های مرکزی کشورهای جهان از برنامه خود برای ایجاد و انتشار ارزهای مجازی خبر داده اند، اما به نظر می رسد آمریکا در مقایسه با دیگر کشورها، فاصله زیادی با بازار ارزهای دیجیتال در شرایط امروز دارد.

 

اریک وید، کارشناس موسسه کریپتو کپیتال، معتقد است که پر واضح است که آمریکا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در حوزه ارزهای مجازی عقب مانده و فاصله زیاد دارد و در تلاش است تا بتواند به آنها برسد، اما در عین حال شاهد آن هستیم که دولت این کشور رویکرد یکسانی در قبال این ارزها اتخاذ نکرده‌ است.

 

به گزارش فارس ،وی تأکید کرد باید بین رویکرد مردم آمریکا و دولت این کشور در قبال ارزهای مجازی تفاوت قائل شویم چرا که دولت آمریکا در این زمینه بسیار کند است اما به نظر می‌رسد مردم این کشور توانسته‌اند به خوبی خود را با شرایط در بازار ارزهای مجازی وفق داده و به سمت ارزهایی بروند که اگر چه از سوی بانک مرکزی فدرال این کشور مورد تأیید نیستند اما ارزش آنها وابسته به دلار است. از سوی دیگر مشخص است که سرمایه‌داران آمریکایی به این ارزها علاقه مند شده‌اند.

 

وید افزود: کاخ سفید باید به نوعی برای رسیدن به مردم این کشور و دیگر کشورهای جهان در حوزه ارزهای مجازی دست بجنباند، چرا که ممکن است خیلی در این زمینه عقب بیفتد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید