آمریکا ادعا کرد: دمشق از سلاح شیمایی استفاده می‌کند

    کد خبر :543052

 وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن طرح این ادعا که مدارکی دال بر استفاده مجدد دمشق از سلاح‌های شیمیایی در حمله ۱۹ مه (یکشنبه هفته جاری) وجود دارد، اعلام کرد: احتمالا دولت سوریه این حملات شیمیایی را طی هجمه‌های هوایی خود به شمال غرب این کشور انجام داده و از گاز کلر استفاده کرده است.

این وزارت‌خانه افزود: ما همچنان در حال جمع‌آوری اطلاعاتی درباره این مساله هستیم، اما دوباره هشدار می‌دهیم اگر ثابت شود که دولت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده، آمریکا و همپیمانانش به این اقدام پاسخ نظامی سریع و مناسبی خواهند داد.

به گزارش نامه‌نیوز،همچنین این وزارتخانه با طرح این ادعا که حمله احتمالی بخشی از حمله شدیدی بوده که نیروهای وابسته به دمشق آغاز کرده و توافقنامه کاهش تنش را نقض کرده‌اند، تاکید کرد: حملات دمشق به مناطق مسکونی در شمال غرب سوریه باید پایان یابد.

منابعی در اپوزیسیون سوریه روز یکشنبه مدعی شدند که نیروهای سوری با گاز سمی کلر تپه الکابینه در حومه شمالی لاذقیه را هدف قرار دادند.

این منابع اشاره‌ای به تعداد زخمی‌ها در این حمله ادعائی نکردند.

این در حالی است که بسیاری از طرف‌ها می‌گویند که مخالفان مسلح دست به حملات شیمیایی می‌زنند تا مسئولیت آن را برعهده دولت سوریه بیاندازند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید