آمار جهانی کرونا در شبانه روز گذشته /جدول تغییرات

    کد خبر :898100
آمار جهانی کرونا در شبانه روز گذشته

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۴۸۳ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۱۴۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۶ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۱۸ میلیون و ۷ هزار و ۶۱۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۶ هزار و ۸۸۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۱ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۹۷۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون یک میلیون و ۴ هزار و ۲۲۴ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش یک هزار و ۲۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۳ میلیون و ۲۱ هزار و ۹۸۲ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۵۲۱ هزار و ۹۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۹ هزار و ۹۲۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۳۴۱ مبتلا رسیده است، در این کشور تاکنون ۶۵۹ هزار و ۱۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و ترکیه نیز به‌ترتیب با ۲۵ میلیون و ۵۹ هزار و ۲۸، ۲۰ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۵۱۵، ۲۰ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۷۲، ۱۷ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۸۴۳ و ۱۴ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۴۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ایتالیا با ۱۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۲۸۳ مبتلا و اسپانیا نیز با ۱۱ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۶۷۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۶۴ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۱۶۹، ۴۲ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۳۴ و ۲۸ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۳۱۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

دانشجو

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید