رییس بنیاد حفظ آثا و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اعلام کرد

آمادگی برای نامگذاری معابر به نام شهدای زن

    کد خبر :613184

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از نامگذاری معابر به نام شهدای زن استقبال کرد و گفت: نقش زنان در دفاع مقدس مغفول مانده است.

سردار بهمن کارگر صبح امروز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به صحن شورای شهر آمد و با گرامیداشت یاد و نام شهدا گفت: تهران ۳۳ هزار و ۱۸۸ شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر تقدیم کرده است.

وی با بیان این که مردم در طول دفاع مقدس حامی رزمندگان بودند، گفت: مردم شهر تهران با حضور در نمازهای تاریخی جمعه این حمایت را نشان دادند و این در حالی است که شهر تهران ۹۲ بار بمباران شد و در این اتفاق حدود ۲۵۰۰ نفر از مردم تهران شهید شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان این که ۸۰۰ یادمان شهدا در تهران قرار دارد که حدود ۳۰ درصد آن متعلق به شهدای گمنام است، گفت: تهران نقطه کانونی برای نمازهای مرتبط به مقاومت است و همین موضوع می‌تواند جوانان ایرانی را به آینده امیدوار کند و این در حالی است که همه اقشار و اصناف با هر گرایش سیاسی، حامی دفاع مقدس و شهدا هستند.

وی در ادامه از حساسیت و توجه ویژه شهردار تهران و شورای شهر در ماجرای حذف کلمه شهید از برخی تابلوهای شهر تشکر کرد و گفت: در این باره اقدامات خوبی انجام شده و ما امیدواریم در آینده با هوشیاری و مواظبت شاهد این دست از اتفاقات ناپسند نباشیم.

وی با بیان این که در گذشته شورای ترویجی روحیه جهاد، مقاومت و شهادت در شهرداری تشکیل می‌شد که نتایج خوبی به همراه داشت، گفت: اما یک سال است که این جلسات تشکیل نمی‌شود. ما از شورا می‌خواهیم تا مجددا نسبت به برگزاری این جلسات توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش ایسنا،رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان این که هم اکنون ۱۵ موزه دفاع مقدس در کشور وجود دارد که ۶ موزه آماده افتتاح داریم، گفت: در سال گذشته ۷ میلیون نفر از مردم به مناطق راهیان نور اعزام شدند که بیش از ۷۰ درصد از اعزام شدگان بین ۱۵ تا ۳۰ سال سن داشتند.

وی با بیان این که شهر تهران باید پرچم دار این حرکت باشد، گفت: در گذشته روزانه ۳۰۰ نفر از موزه‌های انقلاب و دفاع مقدس بازدید می‌کردند، اما الان این عدد به هزار نفر رسیده است.

وی با بیان این که به زودی نمایشگاهی برای نمایش آثار به غنیمت گرفته شده از داعش برگزار می‌شود، اظهار کرد: یکی از وظایف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس جلوگیری از تحریف و به انحراف کشاندن دفاع مقدس است و من بارها دیده‌ام که یکی از اعضای شورا در مورد عدم نامگذاری خیابان به نام شهدای زن گلایه کرده و باید بگویم ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد و در این زمینه مشکلی نداریم که خیابان‌هایمان به نام شهدای زن نامگذاری شوند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به نقش ۵۰ درصدی زنان در دفاع مقدس گفت: ما آمادگی داریم که نامگذاری معابر به نام شهدای زن را پیگیری کنیم؛ چرا که معتقدیم نقش زنان در دفاع مقدس مغفول مانده است؛ این در حالی است که زنانی در دفاع مقدس وجود داشتند که کارهای بزرگی انجام دادند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید