آلپینا B12؛ تحفه 12 سیلندر تولید محدود از سال 1998 میلادی/عکس

    کد خبر :832466
آلپینا B12؛ تحفه 12 سیلندر تولید محدود از سال 1998 میلادی

آلپینا B12 بی شک جذاب ترین مدل تولیدی توسط تیونر آلمانی طی دهه 90 میلادی بوده است. این خودروی تولید محدود، این روزها در نوع خود یک جواهر فلزی محسوب می شود تا خبر ورود یک دستگاه بسیار استثنایی از آن به حراج تبدیل به تیتر مهم رسانه های خودرویی جهان شود.

آلپینا B12 مدل 1998 با قیمت پایه 31 هزار دلار فرصتی بینظیر را در اختیار مجموعه داران قرار داده است. مدل های مختلف بی12 بر اساس پلتفرم ب ام و سری 7 و 8 توسعه یافته اند که تفاوت های آنها مربوط به سال تولیدشان است.

نمونه موردنظر ما بر پایه E38 ب ام و توسعه یافته و تنها 202 دستگاه از آن تولید شده که 59 دستگاه آن از نوع دارای فاصله محورهای بلند بوده و این آلپینا که وارد حراج می شود یکی از 59 دستگاه مذکور است.

به گزارش عصر ایران، زیردرپوش این دلبر آلمانی از تپنده 12 سیلندر M73 کمپانی ب ام و استفاده شده است. البته تغییرات و بروزرسانی هایی نیز شامل سیستم تنفس بهبود یافته و سرسیلندر جدید و پیستون های MAHLE قابل ذکر است. این پیشرانه 5.7 لیتری برابر با 382 اسب بخار خروجی و 560 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

مجموعه مذکور با جعبه دنده 5 سرعته اتوماتیک ZF هماهنگ شده که فناوری سوئیچ ترونیک آلپینا نیز آنرا همراهی می کند. این یکی از اولین رویکردهای صنعت خودرو در بخش جعبه دنده بوده که اجازه تعویض دنده با استفاده از دکمه روی فرمان را ممکن ساخت.

داخل کابین نیز ویژگی های لوکسی دارد که در تصاویر مشاهده می کنید. تعویض کننده سی دی در صندوق عقب قرار داده شده و سیستم صوتی خودرو در نوع خود یک اثر کلاسیک محسوب می شود.

کیلومتر خودرو عدد واقعی 85600 را نشان می دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید