آلو میوه‌ای مناسب برای کاهش وزن

    کد خبر :922634
آلو میوه‌ای مناسب برای کاهش وزن

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن آلو می‌تواند تا ۵۰ درصد میزان کاهش دور کمر را افزایش دهد.

در این تحقیق، افراد شرکت‌کننده با خوردن آلو در مقایسه با نخوردن آن احساس سیری بیشتری داشتند و یک سوم وزن بیشتری از دست دادند. شرکت‌کنندگان بدون ایجاد تغییرات دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود وزن کم کردند.

لازم به‌ذکر است که فیبر باعث افزایش احساس سیری و کاهش کالری دریافتی می‌شود. محققان در تحقیقات مختلف بار‌ها دریافتند که افزایش مصرف فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

این مطالعه شامل ۱۰۰ فرد چاق و دارای اضافه وزن بود که به مدت ۱۲ هفته تحت بررسی قرار گرفتند. تمام افرادی که در این مطالعه شرکت کردند در ابتدا کمتر از مقدار توصیه شده فیبر مصرف کردند.

به نیمی از آن‌ها فقط توصیه‌های کلی در مورد انواع میان وعده‌هایی سالم ارائه شد و به نیمی دیگر گفته شد که هر روز تعداد ۱۵ آلو یا بیشتر از این میزان مصرف کنند.

نتایج نشان داد، افرادی که آلو می‌خورند به‌طور متوسط ۴.۴ پوند (تقریبا ۲ کیلوگرم) وزن کم کرده‌اند، در حالی که در گروهی که آلو مصرف نکردند این میزان ۳.۳ پوند بود.

دکتر جو هارولد، سرپرست این تحقیق گفت: این‌ها اولین داده‌هایی هستند که کاهش وزن و عدم عوارض جانبی منفی را هنگام مصرف آلو به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی مدیریت وزن نشان می‌دهند.

پروفسور جیسون هالفورد، متخصص رفتار‌های غذایی گفت:حفظ یک رژیم غذایی سالم چالش برانگیز است. در کنار میوه‌ها و سبزیجات تازه، میوه‌های خشک نیز می‌توانند یک مکمل مفید و راحت در رژیم غذایی باشند، به‌خصوص که کنترل اشتها در طول رژیم غذایی می‌تواند سخت باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید