آلاینده ازن به تدریج هوای تهران را آلوده می‌کند

    کد خبر :809933
آلاینده ازن

کیفیت هوای تهران در حال‌حاضر در شرایط قابل قبول قرار دارد اما به‌ تدریج بر غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق افزوده می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ در بیشتر مناطق کیفیت هوا به‌دلیل ناپایداری جو و پراکندگی آلاینده‌ها در وضعیت قابل قبول قرار خواهد بود.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده است که با تداوم ناپایداری جوی تا صبح شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ انتظار می‌رود که در بیشتر مناطق تهران کیفیت هوا در محدوده قابل قبول باشد همچنین در طول روز وزش باد مؤثر و گاهی شدید پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند.

با وجود این به دلیل حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق پایتخت افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا می‌شود اما با استمرار وضعیت ناپایدار جوی تا اواخر وقت فردا پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار گیرد.

به گزارش مهر، کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح جمعه با شاخص میانگین ۹۱ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۶ همچنان در شرایط قابل قبول است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید