آغاز پخش زنده نمایش “ننه شهرزاد در سرزمین عجایب”

آغاز پخش زنده نمایش "ننه شهرزاد در سرزمین عجایب"

نمایش «ننه‌شهرزاد در سرزمین عجایب» به کارگردانی هومن حسین‌نژادکلایی، هم‌زمان با اجرای صحنه‌ای این اثر و حضور تماشاگران در تالار هنر با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی شروع شد.

رویداد پخش زنده این نمایش توسط کمپانی «تأترو» با همکاری تالار هنر و سایت تیوال در جهت حمایت از نمایش‌های روی صحنه شکل گرفته است.

همچنین با توجه به عدم اطلاع مخاطبان با این شیوه از پخش و تماشای تئاتر،«کمپانی تأترو» لزوم فعال‌کردن تمام امکانات تبلیغاتی و رسانه‌ای را برای معرفی این اتفاق و تشویق مخاطبان به منظور استقبال از طرح یادشده ضروری دانست و با ایجاد تیم‌های روابط‌عمومی و تبلیغات در تهران و شهرستان‌های کشور طرح مد نظر خود را به انجام رسانده است.

در شیوه‌نامه اجرایی این کمپانی آمده:«در شرایط کنونی جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت بحرانی پیش‌آمده و همچنین دستورالعمل‌های صادرشده از سوی نهادهای مربوطه مبنی بر رعایت فاصله‌ی اجتماعی و در خانه‌ماندن مردم که منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز تجمع مردمی از جمله تئاترها، سینماها و کنسرت‌ها شده و به طبع آن بسیاری از هنرمندان و گروه‌های تئاتری امکان فعالیت تئاتری را از دست داده‌اند، بر آن شدیم تا به منظور فعال‌کردن گروه‌های هنری بخصوص هنرمندان تئاتر که شاید بیش‌ترین آسیب را از وضعیت کنونی متحمل شده‌اند و همچنین روشن‌نگه‌داشتن چراغ سالن‌های نمایش، با استفاده از امکانات ضبط و پخش زنده و هم‌زمان با اجرای سالن، تئاتر را در بستر فضای مجازی عرضه کرده و امکان تماشای تئاتر را هم‌زمان با نمایشی که در سالن در حال اجراست، در هر نقطه‌ای از ایران که دسترسی به اینترنت وجود دارد فراهم کنیم».

هومن حسین‌نژاد ـ کارگردان نمایش ـ نیز در یادداشت کوتاهی اثر خود را چنین تعریف کرده:«دنیا با مهربانی و عشق زیباست. در قلب هر افسانه‌ای حقیقتی نهفته است. چند روح شجاع متحد شدند تا دنیای خود را نجات بدهند. ما می‌‎توانیم در زندگی خودمان قهرمان باشیم؛ هر کدام از ما اگر فقط جرات تلاش‌کردن داشته باشیم. ایمان ما به یکدیگر هرگز محو نمی‌شود. حالا همه به هم ملحق شدیم تا قوی‌تر باشیم. ما در سیاره‌ای که صلح در آن باشد، می‌توانیم زندگی بکنیم. باید دست در دست هم برای دنیای بدون جنگ و صلح تلاش کرد. من کودکم به مانند خمیر بازی. شما هستید که می‌توانید دنیای من را به زیبایی تبدیل یا نابودش بکنید، ولی من دنیای پر از صلح و دوستی را آرزو می‌کنم».

او در توصیف پیام نمایش می‌گوید:«با اجرای این نمایش، قرار است پیام‌هایی با مضامین صلح، زندگی بدون جنگ، زندگی با خشونت، تجاوز،کودک‌آزاری، زن‌آزاری، فحاشی، دزدیدن و پایمال‌کردن حقوق یکدیگر، نژادپرستی، تبعیض، دروغ ممنوع، عشق، مهربانی، هم‌دلی، دوستی، پهلوان واقعی‌بودن، انسانیت، زندگی بدون مرز،کتاب بخوانیم، زندگی با تکنولوژی در حد لازم، امید به دنیای بهتر برای خودمان و بچه‌ها و همه مخلوقات خدا، امید برای آینده زمین در آرامش و صلح را به مخاطب القا کنیم».

در نمایش «ننه‌شهرزاد در سرزمین عجایب» بازیگران تلویزیونی از جمله ساناز سماواتی، امیر زریوند و دیگر بازیگرانی چون نیما فاضلی، برسا کلایی و هومن حسین‌نژاد ایفای نقش می‌کنند.گروه سنی این نمایش از کودک، نوجوان و خانواده سه ساله تا صدوبیست‌ساله است.

به گزارش ایسنا،عوامل نمایش عبارتند از :طراح و نویسنده، تهیه کننده و کارگردان:(هومن حسین نژاد)،_شاعر : (بهشته آلیان) _آهنگساز: (محمد فرشته نژاد)،_دستیار کارگردان :(جعفر کفیلی) _طراح حرکات :(ساناز فرج اله پور) _ مدیر روابط عمومی نمایش :(فاطمه سید طالبی)،_مدیر روابط عمومی پخش زنده کمپانی تأترو : (ریحانه مطهری)،_طراح لباس : (هومن حسین نژاد کلائی) _دوخت لباس : (سحر پرویسی، خدیجه علیرضا لو) _طراح پوستر : (حامد تلخابی)،_ طراح نور: (کیوان ضیاپور) _طراح دکور :(هومن حسین نژاد کلائی) _ساخت دکور :(مجید سیفی) مجریان گریم:(لیلا پریشان، حسین تبریزی) _عکاس: (سمیرا زند)،سایر بازیگران نمایش :بهزاد جعفر زاده، کیان سیفی، مهرسا مقدم، مصطفی رضوی،ایلیا اسماعیل نظری، مهرسا آشوری، کیانا محمدی، مهدی خان میرزایی، نسرین بنیادی، رها آزادی، دینا پناهی زارنجی، محمد علی پور، رها طالب لو، پروا پورمحمد، آندیا جلیلی، عسل ستاری،آوا انصاری، رامتین آهی، حریر حلمی، علی تهرانی

علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت 19 به تالار هنر در نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده مراجعه کرده یا این اثر را به صورت پخش زنده و اکران آنلاین در همین ساعت از طریق سایت تیوال تماشا کنند.