آغاز باران های پاییزی از اول آبان

    کد خبر :947728
باران

صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: اوایل امشب و روز آینده در سواحل خزر و اردبیل افزایش موقت دما و وزش باد جنوبی را داریم و به تدریج از فردا در شرق کشور وزش باد کاهش می‌یابد و باد شدید در آذربایجان غربی و شرقی خواهیم داشت.

وی افزود: روز جمعه ۲۹ مهر سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و موجب ابرناکی و بارش باران در برخی نقاط غرب و شمال غرب همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و البرز خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان داشت:‌ به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش باران و ابرناکی در سواحل خزر خواهیم داشت که با کاهش دما همراه است و روز شنبه ۳۰ مهر بارش‌ها در این مناطق افزایش می‌یابد و در استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده خواهیم داشت

ضیائیان گفت: جمعه شب تا بعدازظهر شنبه بارش در شمال کردستان، جنوب آذربایجان غربی، گیلان و اردبیل شدت می‌یابد و دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین در ارتفاعات شمال غرب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کاهش دما در سواحل خزر

وی افزود: روزهای جمعه و شنبه کاهش دما در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل خزر خواهیم داشت که بین ۵ تا ۷ درجه خواهد بود و روز یکشنبه فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب کاهش می‌یابد اما در سواحل خزر و اردبیل ادامه دارد و به استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان نیز کشیده خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی همچنین از وزش باد شدید و گردوخاک در شرق و شمال شرق کشور در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خبر داد.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با غبار محلی، بعدازظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۶ و ۱۶ درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و اهواز و بندرعباس با بییشنه دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید