آسمان تهران دوباره آلوده می‌شود

    کد خبر :873963
آسمان تهران دوباره آلوده می‌شود

اداره کل هواشناسی استان تهران،از افزایش آلاینده های جوی وکاهش کیفیت هوا خبر داد.

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، طی پنج روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود. به دلیل پایداری نسبی جو، در مناطق پرتردد شهری افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،فیروزکوه با دمای ۱۱- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۶ دی ماه) صاف همراه با غبارمحلی با بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و ۱- درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت سه شنبه (۷ دی‌ماه) کمی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۰ و۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ نیز آورده است: روز چهارشنبه (۸دی ماه) به دلیل پایداری و سکون نسبی جو انباشت آلاینده‌های جوی به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود که این شرایط جوی تا جمعه (۱۰دی ماه) ادامه دارد.

در این شرایط جوی افزایش شاخص آلودگی‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ویژه در نواحی پرتردد و صنعتی تهران دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال را توصیه می کند.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید